Şuhut Anayurt Gazetesi

Ahmet Aytekin yazdı

Ahmet Aytekin yazdı
1.710 views
10 Ağustos 2023 - 0:10

Toplum olarak çok gerginiz, herkes barut gibi, kimsenin kimseye saygısı yok. Tv’lere , medyaya bakıyorsunuz, 3. Sayfa haberi diye tanımlanan “vaka-ı adiye” haberlere çok rastlıyoruz . Ev sahibi kiracıya, kiracı ev sahibine, trafikte yol vermedin, yan baktın, karı/koca kavgaları, alacak / verecek kavgaları, miras kavgaları, daha neler neler. Bu insanları sonradan pişman olacakları suçları neden işlerler? Peki neden “toplum sağlığımız” sıkıntılı? Bu konuda toplum nasıl eğitilecek?, bu konuda toplum mühendisleri, toplumun etkilendiği medyaya, ağır işleyen geç gelen adalete çözüm bulmaları gerekir. Bu zor mudur?, zor değildir, yeter ki kararlı olalım.
***
Zamlar devam ediyor. Türkiye ilk defa ekonomik kriz yaşamıyor, daha önce de krizler yaşadı, (1980, 1994, 2002, 2008) ancak daha önceki krizler iyi yönetildi, kısa sürede netice alındı. Bir de bu krizlerden hiç ders almadığımız ortaya çıkıyor. Kaldı ki mevcut iktidar 2002 den bu yana “tek başına iktidar”, bu krizlere bahanesi olamaz. 2002’de litresi 1,1 TL olan mazot , 2022’ün Ağustos Ayı’nda 37.4 TL oluyorsa başka ekonomik göstergeyi göstermeye gerek yok.
***
Ülkenin bunca sorunu varken, sorunlar nasıl çözülmeli diye kamuoyu oluşturmak yerine, kadrolu TV gazetecileri (?) önümüzdeki yerel seçimleri konuşarak “geyik muhabbetine” devam ediyorlar. Kim aday olacak, kim aday olmalı konular bunlar. Bir de CHP , başka konu yok .
***
Derince’de TMO siloları patladı, patlamayı “buğday tozu patlaması” diye açıkladılar. İlk defa böyle bir patlama şekli duyduk. Patlamadan sonra nasıl bir hasar açıklayacaklar bekliyoruz .
***
Daha öncede dile getirdik TMO daha seri, daha düzenli alım için yatırım yapması, SİLO yapması gerekir. Şuhut’ta çok değerli bir yerleri var , bu yer değerlendirilerek takas, satış vs. başka yere daha güzel, modern bir alım merkezi yapılabilir, çiftçinin çilesi de biter. Haydi bakalım Afyon gazetelerinde protokol haberlerinde boy gösteren iktidar vekilleri bu görev size düşüyor .
***
Doğal afetlerden uzak, bol ve bereketli kazançlar dilerim .