Şuhut Anayurt Gazetesi

BELGESELİN KURGUSUNU VE YÖNETMENLİĞİNİ HEMŞEHRİMİZ HAKAN YILMAZ YAPTI

BELGESELİN KURGUSUNU VE YÖNETMENLİĞİNİ HEMŞEHRİMİZ HAKAN YILMAZ YAPTI
624 views
17 Ağustos 2023 - 12:32

Afyon Eğitim Vakfı tarafından Gel, Kal, Dön, Ol belgeseli gösterimi ve Afyon’da Gökyüzü sergisi düzenlendi. Afium Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen belgesel gösterimi ve sergiye İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İl Genel Meclisi Başkanı ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Disiplin Kurulu Başkanı Bekir Şapcı, Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Senaryosu Rıfat Yağmur ve Muzaffer Uyan tarafından yazılan, kamerada Erdem Özkan’ın görev aldığı, kurgusunu ve yönetmenliğini Hakan Yılmaz’ın üstlendiği Gel, Kal, Dön, Ol belgeselinin gösterimi, Afium Cinemovie Sinemaları’nda yapıldı. Gösterimden önce bilgilendirme yapan Hakan Yılmaz, Afyonkarahisar’ın keşfedilmeyi bekleyen birçok bölgesinde yapılan çekimlerin, yaklaşık 2 yıllık bir emek sonucunda belgesel ve fotoğraflarla sanatseverlerin karşına çıktığını belirtti. Yılmaz, gösterim dolayısıyla Afyon Eğitim Vakfı’na teşekkür etti.
Belgesel gösteriminin ardından Afium Alışveriş Merkezi’ndeki sergi ziyaret edildi. Aydın Baş’ın Hang Drum dinletisi eşliğinde düzenlenen ve Hakan Yılmaz’ın fotoğraf eserlerinden oluşan sergide satılan fotoğraflardan elde edilen gelir, Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlandı.
Belgesel gösterimi ve sergi hakkında açıklama yapan Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Hakan Yılmaz Hocam’a Rıfat Yağmur Hocam’a, Duayen Muzaffer Uyan Hocam’a ve Erdem Özkan Bey’e, bu belgeselin hazırlanmasında katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Belgesel, kalabalık bir ortamda ilgiyle izlendi ve güzel mesajlar verildi. Büyük bir emek verilmiş. Sergi de yine Hakan Yılmaz Hocamız’ın büyük bir emek vererek hazırladığı bir sergidir. Afyonkarahisar’ın görsel hazinesini izledik ve gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.