Şuhut Anayurt Gazetesi

Caner Peynirci : “DEĞİŞİM KAZANDI, İLÇEMİZ KAZANDI”

Caner Peynirci : “DEĞİŞİM KAZANDI, İLÇEMİZ KAZANDI”
478 views
15 Ekim 2023 - 15:26

Geçtiğimiz hafta pazar günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar 38. Olağan Kongresine “Değişim” ve “Şuhut örgütü” damgasını vurmuştu. Demokrasi şöleni havasında gerçekleşen kongrede üç aday yarışmış, Şuhut örgütünün desteklediği Faruk Duha Erhan en fazla oyu alarak CHP Afyonkarahisar İl Başkanı seçilmeyi bsşarmıştı. Kuvvetli iki aday arasından sıyrılarak İl başkanı seçilen Faruk Duha Erhan’ın yönetim kurulu ve delege listelerinde Şuhut’un ağırlığı göze çarpmıştı.
8 Ekim Pazar günü yapılan CHP Afyonkarahisar İl Kongresi hakkında Şuhut ANAYURT Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulunan CHP Şuhut İlçe Başkanı Caner Peynirci, kongrenin şölen havasında geçtiğini belirtti. Yoğun bir katılımın olduğu kongrede demokrasinin tam anlamıyla işlediğini söyleyen Peynirci şöyle konuştu ;
” İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra 8 Ekim Pazar günü de Afyonkarahisar’da İl kongremizi yaparak görevimizi yerine getirdik. 38. Olağan kongremiz büyük bir olgunluk ve hoşgörü içinde yapıldı. Üç aday içinde Şuhut olarak tam destek verdiğimiz Faruk Duha Erhan ipi göğüsleyerek İl Başkanımız oldu. “Değişim” için yola çıkan yeni il Başkanımız 40 yaşında, genç, donanımlı ve başarılı bir siyasetçi. Yeni il Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz öncelikli olarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde partimizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı olacaktır. Buna inancımız tamdır. Bu kongrenin Şuhut için anlamı ve önemi büyük olmuştur. İlk defa Şuhut İlçemizden iki tane kurultay delegesi (eski belediye başkanımız Ekrem Özsoy ve Caner Peynirci) çıkmıştır. Yapılan seçimde İl disiplin kurulu üyeliğine seçilen hemşehrilerimiz İbrahim Kızılırmak ve Hasan Yılmaz’a yeni görevlerinde başarılar dilerim. Şuhut ANAYURT Gazetesi aracılığı ile bizlere destek olan partililerimize teşekkür ederim.”