Şuhut Anayurt Gazetesi

CHP ŞUHUT İLÇE BAŞKANI CANER PEYNİRCİ ; “ŞUHUT YENİDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK İLE BULUŞACAK”

CHP ŞUHUT İLÇE BAŞKANI CANER PEYNİRCİ ; “ŞUHUT YENİDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK İLE BULUŞACAK”
636 views
22 Kasım 2023 - 18:03

31 Mart 2024 seçimlerine beş aydan az bir süre kala Şuhut’ta siyasi ortamı hareketlenmeye başladı. Üç dönemdir Şuhut Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Recep Bozkurt’un durumu netlik kazanmadı. Akparti’de “üç dönem kuralının” uygulacağı ancak riskli yerlerde mevcut başkanla seçime gidileceği belirtiliyor. Akparti’den Şuhut Belediye Başkanlığı için adı geçen isimler; Recep Bozkurt,İbrahim Eroğlu, Ali Diren, Harun Korkmaz.
Cumhur ittifakı ortağı MHP’de emekli öğretmen Muhittin Özaşkın aday adaylığını açıkladı. 2019 seçimlerinde MHP’den aday olan İbrahim Yıldız’ın durumu belirsizliğini koruyor. Seçimde büyük sürpriz yaparak 2700 oy alan İbrahim Yıldız’ın MHP Genel Merkezinden gelecek haberi beklediği, Muhittin Özaşkın aday gösterilirse bağımsız aday olacağı iddia ediliyor.
Şuhut Anayurt Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan CHP Şuhut İlçe Başkanı Caner Peynirci, hayli sakin geçen günlerin ardından siyasi ortamın hareketlenmeye başladığını söyledi.
Halen dört isimle görüşme halinde olduklarını ifade eden Peynirci, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Şuhut Belediye Başkanlığını kazanarak sosyal belediyeciliği yeniden başlatacaklarını açıkladı.
Caner Peynirci açıklamasında şunları dile getirdi;
“Cumhuriyetimizin 100.Yılında ülkemizin mihenk taşlarından olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaptığımız kurultay sonrası yerel seçim hazırlıklarını başlattık. Türkiye ekonomik, sosyal ve siyasal krizlerle uğraşırken bunlara bir de yargı krizi eklendi. Yoksulluğun ve sdaletsizliğin gölgesinde yerel seçimlere gidiyoruz. Bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi 2019 yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde etti. İktidarın baskı, engelleme ve yıldırmalarına karşın belediyelerimiz tarihi başarılara imza attılar. 2024 seçimlerinde başarılarımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz.Şuhut,sadece bu ilçede yaşayan bizlerin değil 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için önem taşıyan bir yurt köşesidir. 1922 yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı Büyük Taarruz’un kalbi olan Şuhut’un hak ettiği şekilde yönetilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Partimizi, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclisi Üyeliği adaylıklarında temsil etmek isteyen arkadaşlarımızın başvurularını 21 Kasım günü itibariyle almaya başladık. Başvurularda son gün 28 Kasımdır. Yerel seçimlerde her kademe büyük önem arzediyor. Ancak herkesin merakla beklediği adaylığın, Belediye Başkan adaylığı olduğu aşikar. Halen dört isimle görüşme halindeyiz. Bu sayı daha da artacaktır. Partimizin yetkili organları ile görüşerek bu süreci en doğru şekilde gerçekleştireceğiz. Şuhut’ta sosyal belediyeciliği yeniden işbaşına getireceğiz.2019 yerel seçimlerinde kazandığımız belediyeler başarılı yönetimleri ve hizmetleri ile göz kamaştırıyor. İnşallah 2024 seçimlerine bunlara yenilerini ekleyeceğiz. Şuhut’ta göstereceğimiz aday, sosyal belediyecilik anlayışı ile halkımıza en güzel hizmeti verecektir. Şuhut hak ettiği değere yeniden kavuşacak, temiz, verimli ve şeffaf şekilde yönetilecektir. İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Mersin’de nasıl başardıysak Şuhut’ta da başaracağız. Her şey çok güzel olacak”