Şuhut Anayurt Gazetesi

ÇİFTÇİNİN SESİ

ÇİFTÇİNİN SESİ
597 views
01 Şubat 2024 - 8:54

Sanayici bir arkadaşımız feryat ediyordu , “ ne olacak bu faizler “ diye . Gerçekten de faiz artışı dayanılacak gibi değil . Merkez Bankasının yaptığı en son faiz artışı ile politika faizleri % 45 e yükseldi . Uygulanan faiz bunun çok üzerinde . Bu faiz arştı ile parası olan iş , üretimden uzaklaşıyor faize yatırıyor , yan gelip yatacak , oh ne rahat dünya …
Kredi kartı çok yaygın oldu , herkeste en az 3-5 kredi kartı var . Bu özendirildi , bankalar cadde ve sokaklarda stand kurdu , kart dağıttı . Bu adamlar bu gelirleri ile bu kartları ödeyebilir mi diye sorulmadı . Şimdi ise kredi kartı geçinmeye çalışanlara faiz sürprizi yapıldı , kartların aylık faizi % 4,5 dan aşağı değil . Sonuç ne oldu ; 24 milyon icra dosyası , bir çoğu ödenmeyen kredi kartı borçları . “Hesapsız kasap ne bıçak kor ne masat demiş atalar” Buna iktidarın ekonomi politikaları neden olmuştur . Almasaydı kardeşim diyemezsin , izin verirsen alır kardeşim.
“ Ben ekonomistim “ , tezi çökmüştür . Olanları gördükten sonra ekonomist falan olmadığı ortada . Faiz sebep enflasyon sonuç tezi şimdi hayata geçmiştir . Faizler zirve yapmış , enflasyonda dolu dizgin gidiyor.
İstanbul’da bir kiliseye saldırı düzenlenmiş , bir kişi hayatını kaybetmiş , teröristlerin silahları tutukluk yapmış . Açıklanıyor ki teröristler Işid ya da Deaş diye bilinen vekalet savaşı yapan terör örgütü mensupları . 2011 yılından sonra memleket yol geçen hanına döndü , sayıları 13 milyon olduğu söylenen sığınmacıların içinden her zaman terör örgütlerinin kullanacağı tipler çıkar . Bu ülkenin beka sonunu bu adamlardır . Bu sorun çözülmelidir , yoksa geleceğimiz karanlıktır , bu böyle biline .
Şuhut’ta iktidar partisi henüz adayını açıklayamadı (30.01.2024) Yine telefon anketlerine devam ediliyor , anlaşılan parti içindeki bilek güreşi sona ermemiş . Mevcut Başkan Recep Bozkurt 4. Döneme devam mı edecek , yoksa adaylığı gündemde olan Eroğlu ailesinden Afyon Panko Birlik Başkanı İbrahim Eroğlu’mu aday olacak sorusu cevap arıyor . Diğer taraftan geçen dönem adaylarında Sarraf İbrahim Yıldız’da hakkının yendiğini düşünüyor , henüz tam çekilmiş değil , o da fırsat kolluyor , çıkacak adaylara göre vaziyet alacak gibi . CHP nin adayı Mehmet Kahraman diye duyurmuştuk , o da tam net değilmiş . Bu arada CHP de Veteriner Hacer Çeker sesleri yükselmeye başlamış . Sonuç olarak adaylar ve meclis üye listeleri belli olduktan sonra kıyasıya bir seçim yarışı izleyeceğiz . Bu arada adaylardan Muhittin Hoca tam gaz sahada .
Genel siyasette kullanılan dil hiç de hoş değil hatta çok iğrenç . Kelli felli adamların herhalde söylediklerini kulakları duymuyor . Bu şahıslar konuşurken TV ler + 18 yaş işaretini koymaları gerekir , şiddet içerir diye .