Şuhut Anayurt Gazetesi

ÇİTFÇİNİN SESİ

ÇİTFÇİNİN SESİ
526 views
29 Ocak 2024 - 14:21

Toplum olarak en büyük eksikliğimiz demokrasiyi içselleştiremedik , yani benimseyemedik . Bu da yönetimde sıkıntılara neden oluyor . Düşün adam üç dönem belediye başkanlığı yapmış , partisi bu dönem aday yapmamış , sen misin aday yapmayan , hemen partisinden istifa etmiş . Bu ne ya , koltuğa yapıştın mı arkadaş .
Yazıklar olsun sana . Her zaman savunduğum bir kural , nereye seçilirsen seçil , iki dönemden fazla seçilemezsin arkadaş . Bu kural olmalı herkes ona göre davransın , ona göre çalışsın . Bu yönetimde yeni fikirler , yeni icraatlar , gelişmeye katkı sunar .
Ekonomi herkesin gündemi , geçim zor oldu . Emekliler toplumun en dezavantajlı kesimini
oldu . Temmuz 2023 de yapılmayan zam arayı açtı , açılan mesafe bir türlü kapanmadı . SSK ve Bağ-kur emeklilerin maaşlarına üç defa artış yaptılar yine tutmadı . Önce % 37 , sonra % 5 daha ve en sonunda %7 daha . Yine de “ kök maaşlar “ bir türlü yükselmiyor . Böyle olmaz ki . Bir aydır kamuoyu emekli maaşı ile meşgul . Şimdilerde ise seçimden önce seyyanen bir artış olacağı konuşuluyor . Bu yılı “ Emekliler Yılı “ diye ilan ettiler , böyle emekliler yılı mı olur eyy ulular . Toplumun omurgasını teşkil eden emeklileri bu kadar hırpalamayın , siz bilirsiniz .
“ Süt olmadan et olmaz “ süt fiyatları bir türlü üreticinin yüzünü güldürmedi . Yem fiyatlarının önlenemez yükselişi karşısında süt fiyatları neredeyse hiç artmadı . Yıllardır aynı senaryo , inekler kesime gidiyor , dışarıdan canlı hayvan , kesik et , damızlık hayvan ithalatı . Ne oluyor böyle olunca , ne tüketici , ne de üretici memnun . Bir türlü hayvancılıkta istikrar sağlayamadık , sağlanamaz zaten . Bu işten kazanan ithalatçılar , yabancı çiftçiler .
Biraz da siyaset ; Şuhut’ta belediye başkanı adayları MHP den sonra CHP de önceki İlçe Başkanı Mehmet Kahraman’ ı aday açıkladı . AKP ne zaman açıklayacak bekleniyor , anlaşılan AKP de bilek güreşi devam ediyor . Ayın sonuna doğru açıklanacağı söyleniyor . Başka aday çıkar mı bilinmez , ama geçen dönem adaylarından Sarraf İbrahim Yıldız’ı unutmamak lazım .