“Bölgedeki faaliyetlerimiz sürecek”

Hemşerimiz TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Afyonkarahisar’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kayabelen’de sonuca ulaşmayan Bedeş1 isimli kuyuya da değinen Uysal TPAO’nun bölgedeki faaliyetlerinin süreceğini belirtti.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, vatandaş olarak ise benzin fiyatından memnun olmadığını söyledi. Uysal, Türkiye’nin petrol ihtiyacını karşılamak için Akdeniz ve Karadeniz’de çalışma yürüttüklerini söyledi. İlçemize bağlı Kayabelen Beldesi’nde 15 yıldır petrol sondajı yaptıklarını anlatan Uysal, bölgedeki çalışmaların süreceğini belirtti. Petrol aramanın uzun soluklu bir iş olduğunu sözlerine ekleyen Uysal, ülkemizde yüksek olan petrol fiyatına ilişkinde açıklamalarda bulundu.

 

“VATANDAŞ OLARAK FİYATLARDAN MEMNUN DEĞİLİM”
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Afyonkarahisar’daki Korel Termal Otel’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı toplantılar düzenledi. Toplantılar basına kapalı yapılırken, TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TPAO’nun petrol üreticisi bir firma olduğunu hatırlatan Uysal, “Bir petrol üreticisi firma olarak petrol fiyatlarından memnunum. Bu bize kâr sağlıyor. TPAO, 2008’de Türkiye’nin en fazla kâr eden birinci kuruluşuydu. Bu yılki çalışmalarımızla da ikinci kuruluş olarak yerimizi aldık” dedi. Türkiye’nin kullandığı petrolün büyük kısmını ithal eden bir ülke olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Uysal, şöyle konuştu: “Petrol fiyatlarının yükselmesi, Türkiye ekonomisi açısından negatif etkileri olan bir konu. Ben de vatandaş olarak benzin istasyonunda arabama benzin koyduğum zaman ödediğim fiyattan memnun değilim. Türkiye Petrolleri, Türkiye’nin bütün petrol ve doğalgaz ihtiyacını karşılayabilmek için de bütün gücüyle çalışıyor.”

Etiketler: , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz