“Vergi hizmet demektir”

“Vergi hizmet demektir”

Şuhut İlçe Mal Müdür Vekili Halit Gelmiş, Vergi Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada mükelleflerin verdikleri vergilerin hizmet olarak tekrar kendilerine döndüğünü ifade etti.

İlçemizde geçtiğimiz yıl tahakkuk eden toplam vergi tutarının 15 milyon 944 bin 319 Türk Lirası olduğunu belirten Şuhut İlçe Mal Müdür Vekili Halit Gelmiş, “İlçemizde geçtiğimiz yıl 13 milyon 387 bin 945 Türk Lira vergi tahsil edilmiştir. Vergileri konusunda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“VERGİ, ZAMANINDA ÖDENMELİ”

Vergi Haftası’nın kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilinci oluşması amacıyla kutlandığını ifade eden Gelmiş konuşmasına şöyle devam etti; “Vergi devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik bir yükümlülük olarak bilinmektedir. Bu ekonomik yükümlülüğün asıl işlevi devlet harcamalarını karşılayarak, yol, su, elektrik, sağlık gibi altyapı hizmetlerinin sağlanabilmesidir. Bu bağlamda vatandaşlarımızı vergilerini zamanında ödeyerek hem görevlerini yerine getirmiş olmanın huzuruna kavuşmaya; hem de herhangi bir cezai sorumluluğa maruz kalmamaya davet ediyor bu vesile ile tüm mükelleflerimizin vergi haftasını kutluyorum” dedi.

Yapılan Aramalar:

  • vergi ne demektir (19)
Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz