“Yatırım yok eğlenceye devam”

“Yatırım yok eğlenceye devam”

 

İstanbul’da yaşayan Şuhutlular, Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen geleneksel birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde bir araya geldi. İlçemiz kamuoyunda oluşturduğu beklentinin aksine gecede Şuhut’un sorunlarının çözümü ile ilgili herhangi bir öneri dile getirilmedi. Şuhut’a yatırım yapılması ya da sorunlarının çözümü ile ilgili herhangi bir amaç gütmeyen etkinlikte hemşerilerimiz gönüllerince eğlendi. Gurbetçilerinden yatırım bekleyen ilçemiz ise umutlarını başka baharlara erteledi.

İlçemiz ekonomisinin can çekiştiği bugünlerde İstanbul’daki hemşehrilerimizin geleneksel dayanışma gecesi ile ilgili haberlere ilimizdeki gazetelerde de yer verildi. Yemeğe katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şuhutlular’ın desteğini hep ardında hissettiğini ifade ederek tüm hemşehrilerimize teşekkür etti.

KURTULUŞ SAVAŞI HAVASINI TENEFFÜS EDECEĞİZ

Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kılıçaslan, ’2006 yılında kurulan derneğimiz İstanbul da yaşayan Şuhutluların maddi ve manevi olarak yanında olmayı amaçlamaktadır. Yaptığımız bu yemeklerle birlik ve dayanışmayı sağlıyoruz. Şuhut İlçemizde yapılan Meslek Yüksekokulu binası konusunda derneğimiz ciddi katkılar sağlamıştır. Ayrıca 24–26 Ağustos tarihleri arasında ilçemizden başlayan Zafer Yolu Yürüyüşüne İstanbul’da yaşayan Şuhutlular olarak 4 yıldır katılıyoruz. Bu senede katılacağız o Kurtuluş Savaşı havasını teneffüs edeceğiz. Öte yandan başta gençlerimizle olmak üzere sosyal ve kültürel anlamda etkinliklerimiz devam edecektir’ dedi.

ALTAN’DAN YURT GENELİNDEKİ ŞUHUTLULAR’A ÇAĞRI

Şuhut Belediyesi adına Belediye Meclis Üyesi Uysal Yaylalı da kısa bir konuşma yaptı. Şuhut Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Altan gecede yaptığı konuşmada, ‘Bu yemek vesilesi ile bir önerim olacak. Sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de yaşayan Şuhutluları uygun bir tarihte ilçemizde misafir etmek istiyorum’ dedi. Yemekte AFSİAD Başkanı Yeminli Mali Müşavir Kamil Ay ve Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyon Başkanı İlyas Seçen de kısa birer konuşma yaptılar. Gecede sinevizyon gösterileri ile dernek faaliyetleri ve Şuhut’un tanıtımı yapıldı. Gecede canlı müzik eşliğinde konuklar gönüllerince eğlendi. Şuhutlular Gecesine, İstanbul dışından AGC 2. Başkanı İsmail Akar, İşadamı Tuğrul Akkuş ve Akif Saçaklı ile Şuhut Belediye çalışanları da katıldı.


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz