Balçıkhisar-Yıprak yolu bu yıl hizmete açılacak

Afyonkarahisar Şuhut İlçesi Balçıkhisar Beldesi ile Dinar İlçesi Yıprak Beldesini birbirine bağlamayı amacıyla yaptırılan 17. Km’lik yolda incelemelerde bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu çalışmaları yerinde gördü. Vali Balkanlıoğlu’na eşlik eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İ. Hakkı Demirsoy, yolun 2011 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını ifade etti.

İlçemize bağlı Balçıkhisar Beldesi’nden geçecek olan ve Dinar İlçesi Yıprak Beldesi’ne kadar devam eden yoldaki çalışmaları yerinde görmek ve bilgi almak üzere Balçıkhisar’a giden Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Hakkı Demirsoy, Tarımsal Hizmetler Müdürü Kadir Örnek, Destek Hizmetler Müdürü Turgut Fehmi Tunçay ile şantiye operatör ve şoförleri tarafından karşılandı. Yol’daki çalışmaları inceleyen Vali Balkanlıoğlu, gayretli çalışmalarından dolayı tüm görevlilere teşekkür etti. Şantiyede bulunan operatör ve şoförlerle de görüşen Vali Balkanlıoğlu, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

İncelemeler sırasında Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu bilgilendiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim H.Demirsoy, Şuhut İlçesi Balçıkhisar Beldesi ile Dinar İlçesi Yıprak Beldesini birbirine bağlayan 2. Derece öncelikli köy yolu ağında bulunan yolun 17 km olduğunu ve 1985 yılında açıldığını söyledi. Demirsoy; açılan yolun genişliğinin 4 metre iken Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatları ile 2010 yılında bölgeye Destek Hizmetler Müdürlüğü iş makineleri olan 2 dozerin, 2 ekskavatörün, 1 yükleyici, 2 kamyon, 1 silindir ve 1 greyder ile yol genişletme çalışmalarına başlandığını, kayalık olan yol güzergâhında uzun süre kaya kırma ve temizleme çalışması yapılarak yol genişliğinin 8 metreye çıkarıldığını söyledi.

Sanat yapısı olarak yolun tamamında makine ve ekipmanlar ile 482 mt Q80,Q60 çapında büz döşendiğini söyleyen Demirsoy, yolda yapılması planlanan 4 adet menfez inşaatı ile ilgili ihalelerinde yakında yapılacağını söyledi. Vali İrfan Balkanlıoğlu ise incelemelerinin ardından, 2011 yılında 1. Kat asfalt kaplama yatırım programında olan yolun ihalesinin yapıldığı ve ihale bedelinin 983.696.50 TL+KDV olduğunu söyledi. Yolda temel malzemesi olarak 25.500 m3 filler, 2000 m3 mıcır,136 ton astar ve 120 ton asfalt kullanılacağını belirten Vali Balkanlıoğlu; 1980 yıllarında 4 metre olarak açılan yol genişliğinin 2011 yılında 8 metre genişliğinde ve 17 km uzunluğunda asfalt yol olarak hizmete sunulacağını bildirdi. Şantiyede bulunan işçilerle de bir süre sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, burada harcanan emeğin her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi. Şantiye işçilerinin sorun ve taleplerini de dinleyen Vali, işçilere çifte kavrulmuş Afyon lokumundan ikram etti.Yapılan Aramalar:

  • balçıkhisar belediyesi (40)
  • yıprak (28)
  • yıpraklı ali dinle (11)
Etiketler: , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz