Lojman önergesi ‘i kızdırdı

İl Genel Meclisi dördüncü oturumu İl Genel Meclis Başkanı (İGM) Salih Sel başkanlığında gerçekleştirildi.

Lojman önergesi ‘i kızdırdı

Şuhut ve Dinar’daki Kaymakamlık Lojmanları’nın satılarak yenisinin yapılmasına ilişkin meclise sunulan, gündem dışı bir önergeyi sitemkâr bir şekilde değerlendiren İGM Başkanı Salih Sel, “Köylere bir metrekare parke taşı yapalım diye göbeğimiz zıngıldıyor tabir-i caizse, bu arkadaşlar da har vurup harman savuruyorlar” dedi.  İlçemizde henüz yeni yapılan ve Kaymakam Eyüp Çalışır’ın hizmetine sunulan Kaymakamlık Lojmanı’nın neden satılmak istendiği ve satılması yönündeki önergeyi kimin verdiği ise merak konusu oldu.

“BİZİM PARAMIZ O KADAR ÇOK DEĞİL”

İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, kaymakam lojmanları ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Meclis Başkanlığına kaymakamlık lojmanları hakkında bir önerge geldiğinden söz eden Salih Sel, “Daha önce iki ilçede kaymakamlık lojmanı yapıldı. Şuhut ve Dinar ilçelerinde yapılan lojmanlar maksadını aştı. Maalesef bunlar lojman olmaktan ziyade malikâne haline getirildi. İl Genel Meclisi olarak yapılacak olan kaymakamlık lojmanlarının İmar Komisyonu olarak 200 metrekare toplam alanı aşmaması konusunda bir karar aldık. Şuhut’ta kaymakamlık lojmanı 600 metrekare. Dinar kaymakamlık lojmanı maalesef 675 metrekaredir. Böyle bir şey olmaz. Bizim paramız o kadar çok değil. Biz köylere bin metrekare fazla parke taşı yapalım diye tabiri caizse göbeğimiz zıngıldıyor. Bu arkadaşlarda har vurup harman savuruyorlar böyle bir şey olamaz yani” dedi.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz