Şuhut depreme hazırlıklı mı?

Geçtiğimiz Pazar günü ilçemizde meydana gelen 2.8 şiddetindeki deprem ilçemizin olası bir felakete karşı hazırlıklı mı sorusunu akıllara getirdi.

Şuhut depreme hazırlıklı mı?

Vatandaşlarca hissedilmeyen 2.8′lik deprem, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi resmi internet sitesi kayıtlarında yer aldı. Pazar günü saat : 05:24′te, yerin 8.6 kilometre altında meydana gelen küçük çaplı bu deprem, son dönemde Simav’da meydana gelen ve haberlerden takip ettiğimiz felaketin bize ne kadar yakın olduğunu bir kez daha gösterdi. İlçemiz kurum ve kuruluşları olası deprem halinde ne yapacağını biliyor mu? Koordinasyonel anlamda bir planlama yapıldı mı? gibi sorular ile haber yapmayı; olası bir deprem sonrası ortaya istemediğimiz felaket tabloları çıkmadan, yani “testi kırılmadan” bu konuyu gündeme getirmeyi ve ilçemiz yetkililerden konu ile ilgili soru işaretlerini yok edecek denli bir açıklama yapmalarını istemeyi görev biliriz. Konuyu yakın zamanda uzmanlar ile görüşerek yeniden gündeme getireceğiz.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz