Şuhutlu girişimciden camilere “Pakmatik” çözümü

Şuhutlu girişimciden camilere “Pakmatik” çözümü

 

İzmir’de ikamet eden ve aslen Şuhutlu olan Ahmet Türker’in de aralarında bulunduğu girişimcilerce camilerde kullanılmak üzere üretilen Pakmatik adlı hijyen aparatı camilerden yoğun ilgi görüyor.

Camilerin şadırvanlarında ve umumi tuvaletlerde abdest alanlar için geliştirilen hijyen aparatı, hemşehrimiz Ahmet Türker’inde ortağı olduğu bir firma tarafından patenti alınarak üretimine başlandı. Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren hemşehrimiz Türker, Pakmatik cihazının seri üretimi çalışmalarına iş adamlarımızdan destek beklediklerini ifade etti.

“BAZI İLLERDE KULLANILMAYA BAŞLANDI”

Kahvematik makineları ile aynı sistemde çalışan Pakmatik cihazı İzmir ve İstanbul’da bazı camilerde kullanılmaya başlandığını kaydeden Türker, “Pakmatik isimli cihaz, camilerin şadırvanlarına veya abdest alınabilen umumi tuvaletlere monte ediliyor. 1 lira ile çalışan aletin içinden bir kutu çıkıyor. Biz bu kutulara tek kullanımlık terlik, kağıt havlu ve kokulu mendil koyuyoruz. Bu malzemeleri de özel olarak hazırlıyoruz. Otellerde ve hastanelerde kullanılan terlikleri suya dayanıklı olması için daha da geliştirdik. Kağıt havluların emici özelliği fazla olanlarını tercih ettik. Kağıt mendilleri ise gül kokulu olarak hazırlattık. Cihaza madeni 1 lira atarak bu malzemeleri alan vatandaşlar, hijyenik olarak abdest alma imkanına kavuşuyorlar” dedi.

“HEDEFİMİZ SERİ ÜRETİME GEÇEBİLMEK”

Pakmatik’ten elde edilen paranın bir kısmının camilere bırakıldığını ifade eden Türker, “Metal 1 Türk Lirası ile çalışıyor. Bu 1 Türk Lirasının 30 kuruşu camiye bırakılıyor. Geriye kalan bedel ile tek kullanımlık kağıt havlu ve terlikler karşılanıyor. Ürünün yapımı bulaşıcı mantar hastalığının yayılmasını önlemek amacını taşımaktadır. Bazı illerde deneme amaçlı olarak kullanıma sunulan Pakmatiklerden olumlu sonuçlar elde ettik. Vatandaşlar bu uygulamadan son derece memnun oluyorlar. Şimdi amacımız bu ürünün seri üretime geçirilerek ülke genelinde vatandaşlarımızın kullanımına sunulmasıdır. Konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0532 223 94 81 numaralı telefona ulaşarak bizimle irtibat kurabilirler” dedi. Şuhut Anayurt Gazetesi olarak hemşehrimiz Türker’i ve ekip arkadaşlarını bu faydalı buluşları nedeniyle kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz