Şuhut Anayurt Gazetesi

Gıda Yüksek Mühendisi Sabiha Ogun, Şuhut Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Konferans Verdi

Gıda Yüksek Mühendisi Sabiha Ogun, Şuhut  Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Konferans Verdi
134 views
22 Mayıs 2024 - 18:18

Şuhut Meslek Yüksekokulu, Gıda Yüksek Mühendisi Sabiha Ogun’u ağırlayarak öğrencilere yönelik bilgilendirici bir konferans düzenledi.Konferansta, Gıda Yüksek Mühendisi Sabiha Ogun, gıda güvenliği, kalite kontrolü ve gıda teknolojileri gibi önemli konularda kapsamlı bilgiler verdi. Öğrencilere, gıda sektöründe karşılaşabilecekleri zorluklar ve bu alandaki yenilikler hakkında değerli bilgiler sunan Ogun, sektörün dinamikleri ve kariyer fırsatları hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu.
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta, gıda mühendisliği alanında başarılı bir kariyer için gereken beceriler ve bilgiler üzerinde duruldu. Ogun, ayrıca kendi kariyer yolculuğundan da örnekler vererek, öğrencilere ilham kaynağı oldu.Konferans sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Ogun, gıda mühendisliğinin geleceği ve bu alanda nasıl daha iyi hazırlanabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
Öğrenciler, böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, bu tür bilgilendirici konferansların devam etmesi temennisinde bulundu.Şuhut Meslek Yüksekokulu yetkilileri de, Gıda Yüksek Mühendisi Sabiha Ogun’a katkılarından dolayı teşekkür ederek, öğrencilerin mesleki gelişimlerine yönelik bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini belirttiler. >>Gizem Doğar