Şuhut Anayurt Gazetesi

HEMŞEHRİMİZ İSMAİL AKAR AFYON GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI OLDU

HEMŞEHRİMİZ İSMAİL AKAR AFYON  GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI OLDU
573 views
17 Ocak 2024 - 17:00

MHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı görevinden ayrıldı. Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığını, Başkan Yardımcısı İsmail Akar devraldı.
Görev değişikliği konusunda açıklamada bulunan Sezer Küçükkurt şunları söyledi:
“Kamuoyunun malumu olduğu üzere Milliyetçi Hareket Partisi’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olarak ilan edildim. İçerisinde bulunduğum siyasi süreç içerisinde Afyon Gazeteciler Cemiyetimizin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmenin uygun olmayacağını düşünerek Cemiyet Başkanlığı görevinden ayrılma talebimi Cemiyetimizin değerli yönetim kurulu üyeleri ile istişare ettim. Kuruluşundan bu günlere gelmesine kadar tüm camia olarak büyük emekler sarf ettiğimiz Afyon Gazeteciler Cemiyetimizin siyasi mülahazalar içerisinde yer almaması amacıyla aldığım bu karar Cemiyetimizin tüm yönetim kurulu üyeleri tarafından kabul gördü. Cemiyetimizin yönetim kurulu üyeleri tarafından oybirliği ile Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Cemiyet 2. Başkanımız İsmail Akar’ın sürdürmesine karar verildi. Kuruluşundan bu zamana kadar akıl ve gönül birliği ile bugünlere getirdiğimiz Afyon Gazeteciler Cemiyetimizin bu dönemde de yine akıl ve gönül birliği ile yoluna devam edecek olmasından duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Değerli ağabeyimiz İsmail Akar öncülüğünde çalışmalarını sürdürecek olan Afyon Gazeteciler Cemiyetimizin değerli yönetim kuruluna başarılar diler, tüm basın camiamıza saygılar sunarım.”
Görevi devralan İsmail Akar ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Afyon Gazeteciler Cemiyetimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da basın camiamızın sorunlarının takipçisi, şehrimizin gelişim ve kalkınması noktasında itici güç olma özelliklerini hep birlikte koruyarak, hem meslektaşlarımıza hem de hemşehrilerimize hizmet edeceğiz.”
Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İsmail Akar’a tebrik ziyaretleri sürüyor. İlk olarak Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir, AGC Başkanı İsmail Akar’ı ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. İl Müdürü Demir’e OEDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticisi Esat Tayfur İnay, Afyonkarahisar Kurumsal İletişim Uzmanı Aslı Karcı, İstanbul halkla İlişkiler Ajansı Sorumlusu Necla Yılmaz da eşlik etti.
Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyeleri de AGC Başkanı İsmail Akar’ı ziyaret etti. Kumartaşlı, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Karadirek, Süleyman Üye, Muammer Korkusuz, Tuncay Esenlik, Hasan Karadeniz, Ahmet Güngör, Fatih Çiğiltepe, Abdullah Acar, Fuat Saral’la birlikte AGC Başkanı İsmail Akar’a görevinde başarılar diledi.
İsmail AKAR Kimdir ?
Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen İsmail Akar 1961 yılında Şuhut’ta dünyaya geldi. Maliyeci rahmetli Halis Akar’ın oğlu olan İsmail Akar, Sandıklı Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirerek Serbest Muhasebeci Mali Müşavir oldu. Afyonkarahisar’ın tanınmış gazetecilerinden olan İsmail Akar, bölgenin etkili radyosu GÜN FM’in sahibidir.