Recep Bozkurt
Muhittin Özaşkın

Şuhut Anayurt Gazetesi

İYİ PARTİ ŞUHUT İLÇE BAŞKAN MÜZAHİR ÖZAŞKIN’DAN Şuhut Anayurt’a ÖZEL AÇIKLAMALAR

İYİ PARTİ ŞUHUT İLÇE BAŞKAN MÜZAHİR ÖZAŞKIN’DAN Şuhut Anayurt’a ÖZEL AÇIKLAMALAR
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
598 views
26 Ekim 2022 - 16:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurulduğu 2017 yılından beri Türk siyasetinde dengeleri değiştiren ve kamuoyu araştırmalarına göre, oyunu istikrarlı şekilde artırdığı ortaya çıkan İYİ PARTİ, 3. Olağan Kurultaya hazırlanıyor. 3 Ekim 2022 tarihi itibariyle il ve ilçe kongrelerine başlayan İYİ PARTİ, bütün yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar ve Şuhut’ta da halkın büyük ilgisi ile karşılaşıyor14 Kasım 2022 Pazartesi günü kongresini yapacak olan İYİ PARTİ Şuhut İlçe Teşkilatında geri sayım başladı. İlçe Başkanı Müzahir Özaşkın, hazırlıkların devam ettiğini ve kongrenin “demokrasi şöleni” şeklinde gerçekleşeceğini söyledi. Şuhut Anayurt Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Müzahir Özaşkın, İYİ PARTİ olarak amaçlarının, “güçlü, zengin, saygın, demokrasinin ve millet iradesinin egemen olduğu bir Türkiye” olduğunu ifade etti.
-Sayın Müzahir Özaşkın bize kendinizden bahseder misiniz?
-1962 Şuhut doğumluyum. Askerlik dönüşü Şuhut Belediyesi’ne girdim. En son İlçe Halk Kütüphanesinde görev yaptıktan sonra emekli oldum.,Emekliliğimin ardından serbest ticaretle uğraştım..Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak İYİ PARTİ saflarına katıldım. Kongremizin ilçemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum
.-Gençlik yıllarından itibaren siyasete ilgi duyan bir insan olduğunuzu biliyoruz. Anlatır mısınız?
–Şuhut halkının yakından tanıdığı ve rahmetle andığı emekli öğretmen Hüseyin Özaşkın’ın beş evladından biri olarak, “Türk Milletini karşılıksız ve tavizsiz sevme, gerekirse uğrunda canını verme” misyonu ile büyüdük. Yani deyim yerindeyse “biz babadan böyle gördük”. Ortaokul çağlarından itibaren vatan ve millet sevgisi ile yoğrularak, kendimizi mensubu olmaktan şeref ve gurur duyduğum Türk Milletine adadım. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin ve arkadaşlarının İYİ PARTİ’yi kurmaları üzerine partimize katıldım.. 60 yıllık ömr-ü hayatımda günlük siyaset değil “ömürlük siyaset” yapmayı tercih ettim. Davamın emrinde ve zmeti
Davamın emrinde ve hizmetinde olmaktan gurur duydum.
Rüzgara göre değil inancıma ve ülküme göre siyaset yaptım.
-İYİ PARTİ, Türk politik yaşamında kesintisiz en uzun süre siyaset yapan tek bayan olan Meral Akşener hanımefendinin başkanlığında kurulan ve kurulduğu günden bu yana Türkiye’de dengeleri değiştiren, milli, yerli, bağımsız ve bağlantısız bir partidir.
-Sayın Özaşkın İYİ PARTİ’yi anlatır mısınız?
1 Kasım 2015 seçimleri sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nde delege iradesiyle başlatılan Kurultay talebinin iktidar desteği ile bastırılmasının ardından partiden ihraç edilen Türkiye sevdalılarının kurduğu bir partidir.Kurulduğu 2017 yılından beri merkezde siyaset yapan ve ülkemizi içinde bulunduğu ekonomik, sosyal, politik ve demokratik sorunlardan kurtarmayı amaç edinmiş olan İYİ PARTİ, kamuoyu anketlerine göre yüzde 14 ila 18 arası oy oranınasahip gözüküyor. İnşallah seçim tarihi yaklaştıkça vites yükselterek oyunu yüzde 20’lere çıkarmayı hedefleyen bir partiyiz. Büyük engelleme, baskı, saldırı ve yıldırmalara rağmen kurulmayı başardık ve kısa zamanda büyük mesafe katetdik. Toplumun bütün kesimlerine hitap ediyoruz. Doğru ve isabetli siyaset yaptığımızı : seçimlerdeki oy oranımızdan ve milletimizden gördüğümüz büyük ilgiden anlıyoruz. Genel Başkanımız Meral Akşener tam 2 buçuk yıldır Türkiye’yi karış karış geziyor. Doğudan batıya, kuzeyden güneye 81 ilimizde adım atmadık yer bırakmadı. Gördüğü ilgi ve alaka, İYİ Parti’nin doğru yolda olduğunu gösteriyor.”Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin” Türkiye’nin sorunlarına çare olmadığı, bilakis sorun üreten bir yapı haline geldiği ortadadır. Aşırı yetkiye sahip, buna karşılık sorumluluğu olmayan, milli iradenin tecelligahı TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ devre dışı bırakan, “seçilmişlerin” değil “atanmışların” egemen olduğu ucube bir sistemle karşı karşıyayız. Herşeye bir kişi karar veriyor. TBMM’sine yani Türk Milleti’ne hesap verme yok. Milletvekilleri işlevini yitirmiş. “Atanmış” bakanlar, milletvekilini kaale almıyor, telefonuna bile çıkmıyor. Bu böyle gitmez, gitmemeli. Millet İttifakı olarak Türkiye’yi fabrika ayarlarına döndüreceğiz. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi” hayata geçirerek milli iradeyi yeniden tesis edeceğiz.
-Sayın Özaşkın, kongre sürecinde Şuhut’ta kimi çevrelerin İYİ PARTİ’ye dönük gizli ya da açık şekilde kontrol altına alma girişimleri olduğu söyleniyor. Bu konuya ilişkin neler söylersiniz?
-Aynı şeyleri biz de duyduk. Bu kişiler düne kadar İyi Partiye selam vermeyen, kötüleyen ve “Meral Akşener projedir” diyen insanlar. Ne oldu da birden bire İYİ PARTİ kapısına dayandılar? İki ihtimal var, birincisi, bu şahıslar diğer partilerin “truva atı”. Yani bunlara bağlı oldukları parti ve ittifak diyor ki “gidin burayı ele geçirin, bu parti kontrolümüz altında olsun, fazla varlık göstermesin, büyümesin, yoksa başımıza dert olurlar”, Bu kişiler geçmişte mensubu oldukları partinin oylarını başka partiye peşkeş çekip bunun karşılığı çocuğunu bakanlıkta işe sokan, kredi alıp fabrikasını büyüten tipler. Bunlar başka partilerin aparatı. Kullanışlı eleman. Çıkar uğruna davasını satabilecek kadar gözü kararmış insanlar.
İkinci ihtimal, “rüzgar gülü” gibi, menfaat uğruna sık sık yön değiştiren bu kişiler, İYİ Parti’nin iktidara geldiğini görüyor ve ona göre vaziyet alıyorlar.Partimizde böyle insanlara yer yok. Davasını satan insan, her şeyini satar. Malesef siyasetin kirli yüzü bu
.-Sayın başkan İYİ PARTİ’ye yönelik eleştirilerin başında şunlar geliyor :”bu parti bir projedir, 6 partiden oluşan Millet İttifakı’nın gizli ortağı HADEP’ tir, dolayısıyla PKK ‘dır. FETÖ ile bağlantısı vardır” Bunlara ilişkin neler söylemek istersiniz?
-Ben aslında size İYİ Parti’nin Şuhut vizyonunu anlatacaktım.Fakat rakiplerimiz bunları ağzına sakız ettiği için cevap vermek mecburiyeti doğdu.
Söylediğimiz şeylere sık sık muhatap oluyoruz. Her parti gibi İYİ Parti’nin de projeleri vardır ama partimiz “proje parti” değildir. “Proje parti” nedir? derseniz, kurulduğu yıl Amerika’da 45 gün kalınıp, çeşitli yerlerden, güç odaklarından, lobilerden icazet alınırsa, bunun karşılığı siyasi yasağı kaldırılırsa, işte o zaman proje parti olursun. Hem de seni “BOP eşbaşkanı yaparlar”
Türk siyasetine “İTTİFAK” kavramı girdiyse bunun mucidi sayın Bahçeli’dir. Yoksa yasalara göre bizde seçim ittifakı yasaktı.Dolayısıyla ittifakları kuran, yasalaştıran biz değiliz. “Millet İttifakı” 6 partiden oluşan bir yapıdır. “Beyan esastır” ama buna rağmen Millet İttifakı’na 7.ortağı yani HADEP-PKK’yı ekleyenler, önce kendine bakacaklar. ÇÖZÜM SÜRECİ denilen ihanet sürecine bakacaklar. Yenilenen İstanbul Büyükşehir seçimlerinde APO’ dan mektup getiren kim, Osman Öcalan’ı TRT’ye kim çıkardı, ona bakacaklar. Apo’nun kankası Doğu Perinçek’in bugün kimlerle omuz omuza olduğuna bakacaklar.
İYİ Partiyi Fetö konusunda sıkıştırmaya çalışanlara baktıkça gülesim geliyor. Fıkra gibi bir şey. Hani derler ya “dinime küfreden bari Müslüman olsa”.
-Sayın Müzahir Özaşkın kongre hakkında neler söyleceksiniz.
– 14 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 14.00’de parti binamızda gerçekleştireceğimiz kongreye Şuhutlu bütün hemşehrilerimiz davetlidir. Partili- partisiz herkesi bekliyoruz. Ben ilçe başkanı olduktan sonra yeni bir bina tuttuk. Üye seferberberliği başlatıp partimizi en ücra köşelerde temsil etmeye ve sesini duyurmaya çalıştık.
Köy ve esnaf gezilerine ağırlık verdik. Ulusal ve yerel medyada partimizin görüş ve önerilerini duyurmaya devam ediyoruz.İlimiz ve ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları, dernekler, siyasi partiler ve basın kuruluşları ile sürekli iletişim halinde olmaya çalışıyoruz. Kıymetli İl Başkanımız Muhammet Mısırlıoğlu’nun önderliğinde parti faaliyetlerimize büyük bir istekle katılarak halkımızın sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz.Güzel bir liste çalışması yaparak toplumun bütün kesimlerine hitap eden, çözümler üreten bir yönetim kurulu oluşturduk.Tarihin ve günümüz şartlarının bize yüklediği misyonun farkındayız. Taşın altına sadece elimizi değil gövdemizi de koymaya hazırız.Geçen hafta sizin gazetenin de paylaştığı ORC Araştırma Şirketinin anket sonuçları, İYİ Parti’nin her geçen gün gelişen ve büyüyen bir parti olduğunu ortaya koydu. Ankete göre Afyon’da İYİ Parti 2 milletvekili çıkarıyor ve oyu bir önceki seçime göre yüzde 60 civarında artmış durumda. Biz 3 milletvekilliği bekliyoruz.Bütün göstergeler İYİ Parti’nin iktidara yürüdüğünü haykırıyor.İYİ PARTİ ve MİLLET İTTİFAKI olarak Türkiye’yi 2018’den beri içinde bulunduğu açmazdan kurtarıp yeniden “seçilmişlerin” yönettiği, milli iradenin hakim olduğu, demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla yaşandığı bir ülke haline getireceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden ve kimsenin inancına, fikrine, kılık kıyafetine karışmadan, ayrım yapmadan yeni, güçlü, saygın ve en önemlisi huzurlu bir Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Zengini daha zengin yapan, orta direği yok edip milletin kahir ekseriyetini fakirleştiren bu düzene dur diyeceğiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.