List/Grid

Abdullah Umurhan Subscribe to Abdullah Umurhan

Abdullah Umurhan’ın kaleminden…

Abdullah Umurhan’ın kaleminden…

ZÜLFİKARA DOKUNMADAN… Köşe yazısı yazmak için oturduğumdan şu ana kadar 2 saate yakın bir zaman geçmiş bulunuyor. Kurban Bayramı’na rastlayacak olan bu köşe yazısında hangi konuyu değerlendireceğim karar veremedim. Birkaç… Haberin Devamı »

İLÇEMİZDE SİYASET ALTERNATİF ÜRETiYOR MU….!

İLÇEMİZDE SİYASET ALTERNATİF ÜRETiYOR MU….!

İLÇEMİZDE SİYASET ALTERNATİF ÜRETiYOR MU….! Genelde köşe yazısını yazar sonra başlığı oluştururdum. Bu gün tam tersi oldu. Hayırlısı inşallah, arkasından ne gelecek? Başlığa bakıldığı zaman arkasından gelende tahmin edilebilir. Biraz… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan’ın kaleminden…

Abdullah Umurhan’ın kaleminden…

Bu köşe yazısını; 04.04.2009 günü yazmıştım. Yani 29 Mart 2009 mahalli idareler seçiminden birkaç gün sonra… Tekrarlamakta fayda var. Bu köşeye taşıdığımız kişiler ve teşkilat hatalarından ders çıkartmıyorsa devam etsinler;… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan’ın gözünden Şuhut’un En’leri

Abdullah Umurhan’ın gözünden Şuhut’un En’leri

İlçemizin En’leri 2013 Yılının En dikkat çeken simalarını onların hoş görülerine sığınarak yayınlıyoruz. En Hızlı Aday MHP’den Mevlüt CAN En Genç Aday SP’den Mevlüt KARADEMİR, En Çalışkan Aday Adayı AKP’den… Haberin Devamı »

YETMEZ AMA…!

YETMEZ AMA…!

YETMEZ AMA…! Yeniden Merhaba. Dostlar Köşe yaz dedi; Yazdık. Şuhut sanki sahipsiz gibi. Şuhut Haber sitesinde bir haber yayınlamıştık; “Halkın Önüne Çıkıp Nasıl Oy İsteyecekler” demiştik. Şuhut’ta gördüğümüz eksiklikleri sıralamıştık…. Haberin Devamı »

Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU …..

Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU …..

Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU yaptıkları yatırımları  İlçeler bazında açıklamaya başlamıştır.   Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU son 2 haftadır,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, Milli… Haberin Devamı »

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…   Bu yazımızda Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan’ın kaleminden

Abdullah Umurhan’ın kaleminden

BOR MADENLERİ ÖZELLEŞTİRİLMEK İSTENİYOR… Bu gün farklı bir konuyu işleyelim. Ancak ülkemiz ve ulusal varlığımız için önemli bir karar alınmak üzere, Bor madeni ile ilgili alınmaya çalışılan bu karar kamuoyu… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan’ın Kaleminden “İlçemizde Siyaset”

Abdullah Umurhan’ın Kaleminden “İlçemizde Siyaset”

İLÇEMİZDE SİYASET ALTERNATİF ÜRETİYOR MU?   Genelde köşe yazısını yazar sonra başlığı oluştururdum. Bu gün tam tersi oldu. Hayırlısı inşallah, arkasından ne gelecek.? Başlığa bakıldığı zaman arkasından gelende tahmin edilebilir…. Haberin Devamı »

ÇILGIN PROJE ÇILGINLIĞI…!

ÇILGIN PROJE ÇILGINLIĞI…!

Sayın Başbakanımız yüz yılların hedeflerinden olan, bir projeyi kamuoyu ile paylaştı. İstanbul’a bir kanal yaparak hem bir yerleşim yeri, hem de alternatif bir boğaz daha oluşturma hedefini çılgın proje olarak… Haberin Devamı »

NE KAÇIRIYORUZ ONU BİLELİM…!

NE KAÇIRIYORUZ ONU BİLELİM…!

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü Yeni Yapılan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı. Açılışının ikinci günü hastaneyi gezmeye gittim. Eski SGK hastanesinin poliklinikleri taşınmış, hasta yatışı daha yapılmıyor, A Blok denilen… Haberin Devamı »

İLÇEMİZE MÜZE KAZANDIRMALIYIZ…!

İLÇEMİZE MÜZE KAZANDIRMALIYIZ…!

Duyar gibi oluyorum, ‘nereden çıktı müze işi abi’ diyenleri… ‘Size deniz versek, okyanus istersiniz’ derler gibi geliyor bana… Kendi adına bir şey isteyen namerttir. Bundan önceki iktidarlarda dâhil, Kimse bizden… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan yazdı

Abdullah Umurhan yazdı

KISA KISA YAZALIM, OKUYUCUYA ULAŞALIM..! Zaman zaman deneme yazılarımız devam ediyor. Geçen haftaki köşe yazımızda Türk edebiyatında nesir ve nazım eserleri ile kaleme alınan hiciv türü bir yazı kaleme almıştık…. Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan yazdı…

Abdullah Umurhan yazdı…

STATÜKO KAZANDI, DEĞİŞİM KAYBETTİ…! Yenilik, değişim ve statüko ya karşı eylem ve söylemlerle ortaya çıkanlar, hızlı bir şekilde statükoya teslim oluyorlar. Statükoya teslim olanlar, kendi sonlarını hazırlayanlardır. Diyoruz ve bu… Haberin Devamı »

Abdullah Umurhan’ın Yazı Dizisi

Abdullah Umurhan’ın Yazı Dizisi

ŞUHUT’TA YEREL SEÇİMLERE DOĞRU PARTİLER HAREKETLENİYOR. İlçemizde diğer ilçelerde olduğu gibi yerel seçimler yaklaştıkça siyasetin tansiyon yükseliyor. Partilerimizde dedikodu kazanları kaynamayı bırakmış, fokurduyor. Biz dedikodu tarafına girmeden öngörülerimizi ve birikimlerimizi… Haberin Devamı »