Şuhut Anayurt Gazetesi

Kaymakam Harun Reşit Han, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin 50. Yıl Zirvesine Katıldı

Kaymakam Harun Reşit Han, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin 50. Yıl Zirvesine Katıldı
209 views
22 Mayıs 2024 - 18:26

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) kuruluşunun 50. yıl dönümü kapsamında düzenlenen “50. YIL ZİRVESİ-Mezunlar Konuşuyor” programına katıldı. Program, Genç Liderler Topluluğu tarafından organize edilerek üniversitenin yarım asırlık geçmişini ve başarısını kutlamak amacıyla gerçekleştirildi.Etkinlikte, İİBF’nin farklı dönemlerinden mezun olan öğrenciler, kariyerlerindeki başarılarını ve tecrübelerini paylaşarak gençlere ilham verdi. Bu anlamlı buluşma, üniversitenin köklü tarihine ışık tutarken, yeni nesil öğrencilerin de motivasyonlarını artırmayı hedefledi.
Harun Reşit Han, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kuruluşunun 50. yıl dönümü kapsamında ‘Genç Liderler Topluluğu’nun düzenlediği ’50. YIL ZİRVESİ-Mezunlar Konuşuyor’ programına katıldım. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen Genç Liderler Topluluğu yönetimindeki öğrenci arkadaşlarımıza, İİBF Dekanı Prof. Dr. Gökhan Demirtaş ve Topluluk Danışmanı Prof. Dr. Yusuf Karaca hocamıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Kaymakam Han, üniversitenin yarım asırlık geçmişinin önemine değinerek, bu tür etkinliklerin hem mezunlar hem de mevcut öğrenciler için büyük bir değer taşıdığını belirtti. Program sırasında yapılan konuşmaların ve paylaşılan tecrübelerin, katılımcılar üzerinde derin bir etki bıraktığını vurguladı.Etkinliğe, üniversitenin çeşitli fakültelerinden akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar da yoğun ilgi gösterdi.
Kaymakam Harun Reşit Han’ın bu etkinliğe katılımı, ilçedeki gençlerin eğitim ve kariyer yolculuklarında desteklenmesi konusunda önemli bir adım olarak değerlendirildi. Han, gelecekte de gençlere yönelik destekleyici faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.Bu tür organizasyonlar, akademik başarıların kutlanmasının yanı sıra, mezunlar ile mevcut öğrenciler arasında bir köprü kurarak, bilgi ve tecrübe paylaşımına olanak tanımaktadır. Kaymakam Han, etkinlik sonunda öğrenci ve akademisyenlerle bir araya gelerek, programın ardından düşüncelerini paylaştı ve başarılı çalışmaların devamını diledi. >>Zafer Özaşkın