List/Grid

Arşiv : Şiir

Şiir Köşesi

Şiir Köşesi

Tüm canlar işlerin ucundan tutuverdi gari, Yardımsever köylülerim ile yaptık festivali, Bir olduk, birlik olduk, can cana oluverdik, Misafirperver köylülerim ile yaptık festivali. *** Hepimiz toplandık şevk ile köyün meydanına,… Haberin Devamı »

Çiftçinin hali (Şiir Köşesi)

Çiftçinin hali (Şiir Köşesi)

Herşey pahalandı ortalık toz duman, Besici zorda pahalandı yem saman, Hayat şartları da vermiyor aman, Bizim gerçek dostumuz din ile iman. *** Çiftçiye yılda iki destek , Gübreyle mazotta vuruldu… Haberin Devamı »

Hemşerimizin ilk şiir kitabı yayınlandı

Hemşerimizin ilk şiir kitabı yayınlandı

Hemşerimiz Turan Özcan’ın şiirleriyle oluşturduğu Gerçek Aşk adlı şiir kitabı kitapçılardaki yerini aldı.   Hemşerimiz Özcan’ın ilk şiir kitabı kitapçılardaki yerini aldı   Birbirinden güzel 71 şiirin yer aldığı eser,… Haberin Devamı »

Unutma! – Muharrem Ağduk (Şiir)

Unutma! – Muharrem Ağduk (Şiir)

Buram buram burcu kokan Orta Asya’yı, Bu topraklarda at koşturan Oğuz Hanı Unutma! Alperenler, nice yağız kahramanları, Hele hele Kürşad’ı sakın unutma!.. *** Anadolu’yu keşefeden Selçukluluları, Dost kapısı Mevlana’yı, yoldaş… Haberin Devamı »

Malın yayılacağı merayı söktüler Şiir

Malın yayılacağı merayı söktüler Şiir

Malın yayılacağı merayı söktüler, Getirdiler arpayı buğdayı ektiler, Kaldırdılar hasadı güz günü, Sonrada anız ile böcekleri yaktılar.   Ne mera kaldı ne keninde ağacı, Beraber çalışırdı kardeş ve bacı, Yanımızda… Haberin Devamı »

Şiir (AKINCILAR)

Şiir (AKINCILAR)

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik * Haykırdı ak tolgalı beylerbeyi “ilerle” Bir yaz günü geçtik tunadan kafilelerle * Şimşek gibi… Haberin Devamı »

A.İhsan Başol Şiir

A.İhsan Başol Şiir

  Doğusunda Sultandağı, batısı Kumalar, Baharda ordan yaza geçer turnalar. Yamaçlarda köyler sakin, sükuta dalar, Genel Misafirleri orda candan ağırlar.. *** Çakırözü’nün soğuk pınarları, aşı vişnesi, Efe Köyü’nün çalışıp zengin… Haberin Devamı »

İsmail Türkeç – Vatandaşın Hali – ŞİİR

İsmail Türkeç – Vatandaşın Hali – ŞİİR

Şiir : Batıda Çakırözü doğuda  Bazlar Kış gelince erimez bizde buzlar Gali çayı boşa akıp gidiyor Onun için Şuhutlunun yüreği sızlar Eskiden esnafımız kırada giderdi Bunun yanında beş on koyun… Haberin Devamı »