KISA KISA BAŞLAYALIM YAZMAYA (2)

 

KISA KISA  BAŞLAYALIM YAZMAYA (2)

BAKANIMIZ

Son zamanlardaki hizmetler Bakanımız var dedirten türden. Bu gün ilçemizde bir temel atma töreni daha yapılacak. Şimdiden hayırlı olsun inşallah. Tarıma Dayalı OSB, Anadolu Öğretmen Lisesi, TOKİ konutları ve hastane inşaatı bunların hepsi tüm ilçe halkımızı direk etkileyecek hizmetler. Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel EROĞLU’nun yakından takip etmesinin sonucu Afyonkarahisar ve çevre ilçelerde sanki en fazla hizmeti  Şuhut alıyormuş gibi bir kanı oluşmaya başlamıştır.  Görüştüğümüz çevrelerde hep ifade edilmektedir. Bendenizde tam tersi olduğu, Şuhut’un kendi ayarındaki diğer ilçelere göre daha az hizmet aldığını ifade etsem de; oluşan bu kanıdan insanlarımız kolay kolay kurtulamayacaklar gibi görülmektedir.

 BELEDİYE HİZMETLERİ

İlçemizde belediye hizmetlerinde de gözle görülür bir artış vardır. Yerel yönetim imkânlarını verimli olarak kullanma çabası içerisinde olsada; halkımız tarafından başarılı bulunmamaktadır. Bu durum sosyolojik olarak siyasiler tarafından incelenmelidir. Belediye çalışanları arasındaki çalışma barışı sanki zedeleniyor gibi izlenimler vermektedir. Görev yetki ve sorumluluklarını bilen personelin daha verimli olacağını hepimiz biliriz. Sanki bu durumun oluşmasında meclis üyelerinin sorumluluğu var gibi.

 BÜROKRATLARIMIZ

Çevre Orman İl Müdürü Hidayet ŞEN görevden alınmıştır. Genç, yetenekli, bilgili ve kültürlü kişiliğiyle tanınan bir kişi Hidayet bey. Görevden alınması benim için bir üzüntü kaynağı olmuştur. Bunu ifade etmeliyim. Böyle sorumluluğu olan bir görevde çalışmanın çeşitli zorlukları vardır, sayın Bakan’ın il müdürü olmak ve hemşerisi olmak başlı başına bir zorluktur. Halk arasında konuşulanlar dahi hiç biri bu kardeşimizin görevden alınmasına gerekçe olamaz. Şuhutlular olarak sarı öküz hikâyesini bir daha hatırlayalım.

 İŞSİZLİK

En büyük sorun işsizlik. Genç nüfusumuz fazla, aynı oranda işsiz sayımızda fazla. Ben iddia ediyorum; Gizli işsizleri de ilave edersek Türkiye ortalamasının üstüne çıkarız. Biz Bakanımızla, Kaymakamlığımız ile, Belediyemiz ile bütün sivil toplum örgütlerimiz ile işsizliğin önüne geçmeliyiz. Ne yapılması gerekiyorsa parti ayrımı yapmadan yapmalıyız. Ne tür faaliyet olacaksa el vermeliyiz, Biran önce bu sorundan gençliğimizi kurtarmalıyız. Bu gençlerimizi seçim dönemlerinde hatırlayıp seçimler geçtikten sonrada unutmamalıyız. Verilen sözler; Sözü verenler tarafından mutlaka tutulmalıdır.

 TEŞEKKÜR

Spor müsabakaları düzenleyen, onlara sponsor olan kurum ve kişilere teşekkürlerimi ifade etmeliyim. Belde ve köylerimizde yapılan Şenlik, panel, toplantı ile sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan tertip komitelerine de bu faaliyetleri için teşekkür ederim. Birlik ve dayanışmayı artıran dernek ve meslek odaları tarafından düzenlenen yaren geceleri düzenleyenlere de teşekkür ederim.

Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz