Kürsü ŞUHUT VE GELECEĞİMİZ. – Abdullah UMURHAN Yazdı

İlçemizin önümüzdeki dönemde hedeflerini iyi belirlemesi gerekmektedir.

Eğitim alanında uzun zamandır eksikliği hissedilen iki okulun eğitime açılması ile donanım alanında eksiklikler büyük ölçüde giderilmiştir. Eğitim alanında en büyük ve temel sorunumuz olan eğitim kalitesinin artırılması ve başarıların gelmesi sağlanamamıştır. Eğitimde başarıyı yakalamak için hem düşünmek, hem de büyük çabalar sarf etmek gerektiği hemen hemen her çevre tarafından ifade edilmektedir. Yerel yöneticilerimizin bu alanda yoğunlaşmaları, başarının daha kısa bir zamanda gelmesini sağlayacaktır. Bu arada ilçemize mutlaka bir özel kolejde kazandırmalıyız.

Sağlık alanında yapılan yatırımlar bitirildiği zaman mutlaka eş zamanlı olarak sağlık personeli ile takviye edilmeli, Şuhut Devlet Hastanesi inşaatı bittiği zaman tam donanımlı bir hastane olarak hizmet vermelidir. Mutlaka bu süreçte Uzman doktor eksikliği de giderilmelidir. Yazımızı okuyan dostlar bu yatırımların yapılmasında emeği olanlara bir teşekkürü esirgemeyeceğimizi bilirler; Başta Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere tün emeği geçenlere teşekkürlerimizi ifade ederiz.

İlçemizin önemli altyapı sorunları zaman içinde büyük bir kısmı giderilmiştir. Ama asıl sorun önümüzde dev gibi durmaktadır.

İŞSİZLİK; Bu sorunun çözümü noktasında en ufak bir çaba görülmemektedir. OSB ve Tarıma Dayalı OSB de ilerleme kaydedemedik. Bu arada yatırımcıyı ilçemize getiremedik. İlçemizdeki iş adamları ile güç birliği oluşturarak yatırım yaptıramadık. Diğer alanlarda olduğu gibi Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’dan yeterince istifade edemedik. Etrafındaki uzman kadronun bizim bu sorunumuza eğilmesini temin edemedik. Bu alanda mutlaka yerel yöneticiler kafa yormalıdır. Bu alanda kendilerinden gayret beklediğimizi ifade edelim. Ülkemizdeki kriz beklentilerini, dünyadaki finansal kriz tetiklemiştir. Bu safer 2009 daki gibi teğet değil de delip geçeceği görünmektedir. Bu ilçemizdeki işsiz sayısının artacağı anlamına gelir. Bu sorun iyi görülerek tedbirler alınmalıdır. Şuhut halkı veya işsizlik sorunu yaşayan hemşerilerimiz aile acıları da yaşamamalılardır.

Ramazanın bolluğu bereketi yüz yıllarca beldemizin üzerinde olur inşallah. Tekrar hayırlı ramazanlar.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz