YEREL YÖNETİMDE BİR YILIN DEĞERLENDİRİLMESİ. A. Umurhan

Yerel Seçimler geçeli bir yıl oldu.
Bu süre içerisinde Belediye Başkanı Sayın Recep Bozkurt’a ve ekibine temennilerimizi ve önerilerimizi ilettik. Çalışmalar hakkında en ufak bir olumsuzluk ifadesi olabilecek cümlelerden kaçınmayı bir görev bildik. Siyasi ekiplere tanınan süre demokrasilerde 500 gündür dedik. Bu süre dolana kadarda temenniler ve önerilerin dışına asla çıkmayacağız. Şuhut hepimiz için önemli, Bu şuurla hareket ettiğimiz yakın ve uzak çevremiz tarafından bilinmektedir. Şuhut’taki siyasi kadro eksikliğine ve ekip ruhu ile çalışılamamasına rağmen Belediye başkanı Recep Bozkurt’un başarılı olacağına olan inancımız devam etmektedir.
İlçemiz bu yıl şantiyeye dönecek diyor bir hemşerimiz. İlçe Başkanı Hasan Uğur hemen atılıyor. Hastane inşaatı başlıyor. Anadolu Lisesinin temelini atacağız, Yurt inşaatı başlıyor, Alışveriş Merkezi Selçuklu Mimarisi ile bu yıl temeli atılacak söylenilenler sevindirici tabiî ki bizlerde takipçisi olacağız. Bu yıl İlçemize 30 trilyonluk yatırım yapılacağı ifade ediliyor, Yatırım yapılan alanlar ve yatırım bedelleri net tutarları bu siteden 2010 yılı sonu itibari ile yayınlanacaktır. Temennimiz açıklanan rakamlarda yatırım yapılmasıdır. Sayın ilçe başkanına da bir önerimiz var gelin bir hizmeti daha bunların arasına sıkıştırıverin Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’da size bu desteği verir TOKİ evleri ile Anadolu Öğretmen lisesinin temelini de atıverelim bu yıl.Hem Şuhut’ta yaşayan insanımızın can ve mal güvenliğini sağlamış oluruz, hem de güzel bir hizmete adınızı yazdırmış olursunuz. Bizden sadece öneri.
Bir hayırlı iş, Bir mutluluğun şahitliğinde bir araya geldiğimiz bir ortamda bir Ak Partili hemşerimiz her rejimde iktidarın olduğunu ancak demokrasilerde muhalefetin olduğundan bahisle sohbeti birazda siyasi ortama doğru kaydırma gayreti bizce fazla cevap bulmaması siyasi iktidarlara tanınan 500 günün dolmamasındandır. Kendilerine ifade ettiğimiz gibi rejim demokrasi olduğundan sizlerde iktidardasınız. Demokrasilerin güzelliği farklı düşünce ve taleplerin sesli olarak ifadesidir. Aynen bizim ve sizin yaptıklarınız gibi. Yalnız bir tesbiti yine Şuhutlu hemşerilerimle paylaşmadan yapamayacağım; Siyasetin güzel tarafı İdeolojik temellere oturan politikalardır. Bu hedefleri önüne koyan ve her şart ile ortamda mücadele edenler, “ Siyaseti Zirvede Yapmak Güzeldir.” Diyemezler. Onların Kızılelma hedefleri vardır, Zirvede siyaset yapmak için vazgeçemezler. Orada ifade ettiğim gibi onlar her zaman taban hareketi olmuşlardır. Tabanda siyaset yapmaya devam ederler.
Beş yıl İl Genel Meclisi çalışmalarında geride kalmıştır. Geçmiş dönem Şuhut İl Genel Meclisi üyelerinin performansı iyi diyemeyiz. Ölçü ne olacak denilirse İlçemize ayrılan pay diyebiliriz. Bu yazıyı okuyan İl Genel Meclisi üyeleri el insaf bu sene aslan payını biz aldık diyebilirler. İnşallah bu çalışmalarınız artarak devam ederde geçmiş yılların açığını telafi ederiz. Bu temenni ile dostça kalın, Sağlıklı olun.

Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz