Şuhut Anayurt Gazetesi

PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL’Ü ZİYARET ETTİ

PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL’Ü ZİYARET ETTİ
319 views
21 Haziran 2023 - 19:27

14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekilliğine aday olmayarak aktif siyasetten çekilen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yeni atanan bakanlar kurulu üyelerini ve kamu yöneticilerini ziyaret ederek hem “hayırlı olsun” diyor hem de 50 yılı aşan devlet tecrübesini aktarmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta boyunca yeni atanan bakanlar kurulu üyelerini ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu hafta İstanbul’a yeni atanan Vali Davut Gül’ü ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
Veysel Eroğlu, yeni İstanbul Valisi Davut Gül’ü ziyaretinde 27.Dönemde TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı olarak hazırlamış oldukları kapsamlı raporu kendisine takdim etti. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ve çevresinde meydana gelen şiddetli depremin ardından TBMM’nde deprem araştırma komisyonu kurularak başkanlığına Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu getirilmişti. Titizlikle hazırlanan ve çok çarpıcı tespitlerin yeraldığı rapor, deprem uzmanlarına göre bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı ve rasyonel rapor olarak gösteriliyor.
Tarihi süreç ve deprem sistematiğine göre İstanbul ve çevresini etkileyecek bir depremin olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade eden Eroğlu, buna hazırlık yapılarak depremin zararlarının asgariye indirilmesi adına çözüm önerileri üreten raporun dikkatle incelenmesi gerektiğini söyledi.
İstanbul’da yaşanacak bir depremin bütün Türkiye’yi etkileyeceğini belirten Eroğlu, ticaret, sanayi, eğitim ve finans merkezi olan İstanbul’un ülkemizin göz bebeği olduğunu kaydetti. Raporu teslim alan Vali Davut Gül, İSKİ Genel Müdürlüğünden başlamak üzere İstanbul’a ve ülkemize bürokrat, milletvekili ve bakan olarak büyük hizmetlerde bulunan Prof. Dr Veysel Eroğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. TBMM Deprem Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun kendileri için bir kılavuz olduğunu söyleyen Gül, bir deprem ülkesi olan Türkiye’de bu gerçeğe uygun yapılaşma ve hazırlık yapılması gerektiğini açıkladı.