Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT GÖNÜLLÜLERİ BU YIL 45 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VERİYOR

ŞUHUT GÖNÜLLÜLERİ BU YIL 45   ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE  BURS VERİYOR
535 views
23 Ekim 2023 - 0:16

2020 yılında temelleri atılan ve kısa sürede büyük bir iyilik hareketine dönüşen Şuhut Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu yıl yine çok anlamlı bir girişime imza attı. Dernek 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında Şuhutlu 45 üniversite öğrencisine burs verecek.
Dernek Başkanı Barbaros Kılınçkaya’dan edinilen bilgiye göre, Şuhut Gönüllüleri derinleşen ekonomik krizin eğitim çağındaki gençleri olumsuz etkilememesi için “burs seferberliği” başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu Şuhutlu hayırseverlerin katkıları ile bu yıl 45 üniversite öğrencisine burs sağlandı. Barbaros Kılınçkaya derneğe 110 başvuru yapıldığını ancak bunlardan 45 tanesine burs sağlayabildiklerini açıkladı.
Şuhut Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Barbaros Kılınçkaya, öğrenim burslarının Ekim ayında verilmeye başlanacağını. ve her ayın 15 ile 20’si arasında Şuhutlu öğrencilerin hesaplarına yatırılacağını söyledi.
Şuhut halkına göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Kılınçkaya, “az çok demeden maddi ve manevi desteklerin devam etmesini diliyoruz. Bu ilgi ve destek bizlerin de şevkini artırıyor. Yardımlar çoğaldıkça burs miktarı da çoğalacaktır. Rakam teleffuz etmiyoruz, hemşehrilerimiz dilediği miktarda bağış yapabilirler. En küçük bağış bile bizim için kıymetlidir ” dedi.
Bu yıl ilk defa burs vermeye başladıklarını belirten Barbaros Kılınçkaya, gelecek yıllarda daha çok öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.
Ekonomik sıkıntıların aileleri zor durumda bıraktığını ve maddi imkansızlık nedeniyle eğitim hayatına devam edemeyen öğrenciler olduğunu kaydeden dernek başkanı Kılınçkaya, “bu zorlu hep birlikte atlatacağız. Şuhutlu üniversite öğrencilerine desteğe devam. İnşallah seneye daha çok öğrenciye ulaşmaya çalışacağız” dedi.