“Emniyet Teşkilatımız gözbebeğimizdir”

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ”Emniyet teşkilatımızı kucaklıyoruz bizim göz bebeğimizdir. Onlar için ne yapılsa azdır. Dünyadaki küresel yarışta biz varız olmak durumundayız, çünkü büyük bir milletiz şanlı bir tarihimiz var” dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nde ve Polis Meslek Yüksekokulu’ndan (MYO) başpolis rütbesine terfi eden personelin rütbelerini alması ve Özel Harekât Şube Müdürlüğü personelinden yakın alan operasyonları konusunda başarılı olan personelin sertifikalarını alması için düzenlenen törene katıldı.

43 POLİSE RÜTBELERİ VERİLDİ

Tören öncesinde bir konuşma yapan Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, bütün güvenlik teşkilatı ile gurur duyduklarını belirterek, “Polisimiz, jandarmamız ve kahraman ordumuz bilhassa son yıllarda çok muazzam bir gelişme gösterdi” dedi. Geçmiş dönemlerde polisin eğitim almak için yurt dışına gittiğini anımsatan Eroğlu, şu anda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Balkanlarda, Orta Asya’da, Kafkaslarda, Orta Doğuda hatta Afrika’da bile pek çok ülkeye eğitim verir hale geldiğini dile getirdi.  Polis teşkilatının teçhizatının son yıllarda arttırıldığını bildiren Eroğlu, pek çok kente yeni  PMYO’lar inşa edildiğini kaydetti.Eroğlu, bu PMYO’lardan bir tanesinin de Afyonkarahisar’a yapıldığına değinerek, inşaat çalışmalarını takip ettiğini ifade etti.Eroğlu’nun konuşmasının ardından törene geçildi. Başpolis memurluğuna terfi eden 43 kişiye Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri tarafından rütbeleri verildi. Törenin sonunda İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli tarafından Bakan Eroğlu’na birde onurluk takdim edildi. Şuhut İlçe Emniyet Amirliği personeli Polis Memuru Münir Öksüz’de düzenlenen törende Başpolislik rütbesini alarak İlçemiz Emniyet Amirliği’nde Karakol Amiri oldu


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz