“Olaylara en geç 3 dakikada müdahale ediyoruz”

“Olaylara en geç 3 dakikada müdahale ediyoruz”

Olaylara erken müdahalenin önemini vurgulayan İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, emniyet ekiplerince ilçe merkezinde Polis sorumluluk alanında ki en uzak noktadaki olaya en geç 3 dakika içinde müdahale edildiğini açıkladı.

İlçemizde herhangi bir asayiş olayının yaşanmaması için önleyici görevlerini yerine getirdiklerini ifade eden İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, meydana gelen olaylarda da erken müdahalenin büyük önem taşıdığını ifade ederek polis sorumluluk alanındaki en uzak noktaya en geç 3 dakika içinde müdahale edebildiklerini belirtti.

“EĞİTİM ÇALIŞMALARI ARTARAK DEVAM EDECEK”

İlçe Emniyet Amirliği faaliyetleri hakkında gazetemize bilgi veren İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, geçtiğimiz aylarda uygulanan ve vatandaşın beğenisini toplayan eğitim faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade etti. İlçemizdeki okullarda İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı personel tarafından yürütülen trafik eğitim çalışmalarını değerlendiren Uysal, “Özellikle gençlerimiz arasında motosikletlerin kullanımının yaygın olması da bu çalışmanın ilçemizde yapılmasını zorunlu kılmaktaydı. Bu bağlamda yaptığımız çalışmalarla lise ve dengi okullarda trafik eğitimleri verdik. Önümüzdeki dönemde ise yine eğitim kurumlarımızda sigara ve alkol ile ilgili eğitim çalışması yapacağız. Bu eğitimlere ise Afyonkarahisar’dan gelecek uzmanlarımız katılacak ve öğrencilerimize bağımlılık verici bu maddelerin zararları ile ilgili bilgiler verecek” dedi.

“TRİBÜNLER STRES ATMA YERİ DEĞİLDİR”

İlçe Emniyet Amirliği personelinin halkın sorunlarını daha iyi anlayabilmesi için esnaf ziyaretlerine başladığını ifade eden İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, “Toplum Destekli Polislik projesi kapsamında, esnaf ziyaretleri düzenliyoruz. Ayrıca emniyet personelimiz kahvehanelere de ziyaretler düzenleyerek halkımızın asayiş ile ilgili sıkıntılarını dinliyor. Ayrıca bir diğer önemli projemizde ilçemizde park sorunu bulunan sokak ve caddelerin tespiti çalışmasıdır. Bu konuda İlçe Emniyet Amirliği resmi internet sitesinden bir anket çalışması başlattık. Bu konuda halkımız, park sorunu olduğunu düşündükleri yerleri tespit ederek bize bildirebilirler” dedi. İlçemizde amatör maçlarda yaşanan olaylara da değinen İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, “Amatör maçlarda bir ilke imza atarak kamera kaydı tutmaya başladık. Tribünler stres atma yeri değildir. Kameralı önlem sayesinde maçlarda hakaret ve küfür olayına engel olduk” dedi.

Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz