“Soruşturma sürüyor”

“Soruşturma sürüyor”

İlçemiz Devlet Hastanesi’nde ikinci çocuğuna hamile olan bir annenin hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili konuşan Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, konuyu araştırmak üzere Sağlık Bakanlığı’ndan ilçemize gelen müfettişlerin incelemelerini tamamladığını ve oluşturacakları rapor sonucu herhangi bir ihmal tespit edilirse gerekli cezai işlemin uygulanacağını kaydetti.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemiz Devlet Hastanesi’ne başvuran 24 yaşındaki hamile anneye, hastanede görevli doğum uzmanı doktora ulaşılamaması nedeniyle ebe müdahale etmiş, bebeğin ölü olduğu anlaşılınca anne Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edilmişti. Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen anne N.A. kurtarılamamıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI: “İHMALİ GÖRÜLENLER EN CİDDİ ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAK”

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Çalışır, Kaymakamlığın talebi ile Sağlık Bakanlığı’nın müfettiş görevlendirdiğini ifade ederek; “Üzücü olay ile ilgili Pazartesi günü Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen müfettişlerce incelemeye başladı. Yapılan inceleme sonucu müfettişlerin raporları doğrultusunda ilgili sağlık personelinin ihmali varsa gereken ceza verilecektir” dedi. Anne-çocuk ölümleri konusunda hassas olduğu bilinen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da soruşturmayı yakından takip ettiği ve konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama da “Soruşturma sonucunda ihmali görülenler en ciddi şekilde cezalandırılacaktır” ifadelerine yer verildi.


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz