“Yapılandırma için son gün 2 Mayıs”

“Yapılandırma için son gün 2 Mayıs”

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Kerim Aslan, SGK borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda 2 Mayıs’ın son tarih olduğunu açıkladı.

SGK’ya olan borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik başvuruların devam ettiğini ve vatandaşın ilgisinden memnun olduklarını söyleyen İl Müdürü Kerim Aslan, ‘’Borçların yeniden yapılandırılması için son gün 2 Mayıs 2011 tarihi. Yoğunluk yaşanmaması için müracaatların son güne bırakılmaması konusunda vatandaşımızdan ilgi bekliyoruz.’’ dedi. Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Kerim Aslan, uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ve ‘’torba yasa’’ olarak ta adlandırılan yasanın SGK borçlarının yeniden yapılandırılmasını düzenleyen maddeleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“DONDURULAN BORÇLAR YAPILANDIRILACAK”
Toplumun tüm kesimini ilgilendiren’’ 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un 25 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan İl Müdürü Kerim Aslan’’ Öncelikle Prim alacakları ve prime bağlı diğer alacaklar Kurumumuzu ilgilendirmektedir. Bunların başında “30/11/2010 tarihine kadar bitirilmiş özel nitelikteki inşaatlar ile ihale konusu işlere ilişkin eksik işçilik tutarı üzerinden hesaplanan Sigorta Primi alacakları, Bağ-Kur Sigorta Primleri, İşsizlik Sigortası Primi, Sosyal Güvenlik Destek Primi, İdari Para Cezaları, İsteğe Bağlı Sigorta Primi, Topluluk Sigortası Primleri ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından takip edilen bizim asıl alacağımızla birlikte tahsil edilen Özel İşlem Vergisi, Damga vergisi ve Eğitime Katkı Payı” da bu kapsamda yer almaktadır. Bunların yanında en çok Esnaflarımızı ilgilendiren prim borçlarından 30 Nisan 2008 tarihine kadar ödenmemiş 5 yıl ve 5 yıldan fazla prim borcu bulunan Bağ-Kurluların dondurulmuş olan borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınmıştır.” Dedi


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

  1. 1986 yılından 7824336749 sicil numaram var fakat bulunan dosyada demirbağ yerine yazılım hatası ile demirtaş olarak yazılmış oldugundan yetkili memur yapılandırma yapamayız dediler bu konuda ne yapmamız gerekir birde 1995 tarihinde 7233951361 sicil numarası verilmiş ben bunları birleştirerek yapılandırma yapmak istiyorum fakat Nevşehir bagkur müdürlügü 1986 yılındaki bagkur girişimi dikkate almamaktadır .Dosyada bir memurun yanlış yazılım hatasını bana yüklemektedir bu yanlışlıgın giderilmesi için beni 25 gündür oyaladılar şimdide olmaz diyor her evrakımda aynı isim sadece dosyada demirtaş yazılmış ben mahdur ediliyorum .. tc kimlik numaram dogru anne baba ismi dogru .memur arkadaş işini yapmıyor dalga geçer gibi olurda yapmam diyor istedin yere şikayet et diyo …o memur hakında şikayetciyim muhetişler tarafından dosyamın incelenmesini ve yapıandırmadan faydalanmak istiyorum saygılarımla

  2. ilginc bilgiler icin tesekkurler