AKÜ’lü öğrenciler minikleri sevindirdi

AKÜ’lü öğrenciler minikleri sevindirdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve Genç Tema Üyesi bir grup öğrenci Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır ve Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile birlikte köy okullarını ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleşen köy ziyaretleri ile Çobankaya Şehit Mesut Akpınar İlköğretim Okulu, Bademli Şehit Abdurrahman Kılıçaslan İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Ziyaretlerde okullarda okuyan öğrencilere hediyeler dağıtılırken okul bahçelerinde de ağaçlandırma çalışması yapıldı.

KÖYLÜ, SÜT FİYATLARINDAN MEMNUN DEĞİL

Okul ziyaretlerine Çobankaya Şehit Mesut Akpınar İlköğretim Okulu ile başlayan üniversiteli öğrencilere eşlik eden Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır ve Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile bir araya geldi. Köy ziyaretleri boyunca büyükbaş hayvan hibe programının başladığını dile getiren Kaymakam Eyüp Çalışır, köylü vatandaşlarımızın bu desteklemelerden faydalanması gerektiğini belirtti. Çobankayalı bir vatandaş ise süt fiyatlarının düşük olması nedeniyle hayvancılığın sıkıntılı günler geçirdiğini vurguladı. Çobankaya Köyü meydanında bulunan sulama havuzunun kapatılması konusunda Kaymakam Çalışır’dan yardım isteyen Çobankayalılar, çocuklarının havuza düşmesinden kaygılandıklarını belirttiler. Kaymakam Çalışır ise sorunun çözümü için havuzun tel ile çevrilebileceğini belirterek konu ile ilgileneceğini söyledi.

KÖYLÜLERİN TALEPLERİ YERİNDE DİNLENDİ

Çobankaya’nın ardından Bademli Köyü’ne geçen Kaymakam Çalışır ve Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, burada da köylüler tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Konuklarla tokalaşmak üzere uzun kuyruk oluşturan Bademlililer, Kaymakam Çalışır ve Başkan Bozkurt’a sıkıntı ve taleplerini ilettiler. Önce Bademli Köyü Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Kaymakam Çalışır ve Başkan Bozkurt, kursiyerlerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okul girişinde kendisini karşılayan köylü hanımlarla konuşan Kaymakam Çalışır’a yöresel hamur işi ikramlarında bulunuldu. Köylülerin taleplerini dinleyen Kaymakam Çalışır, “Çobankaya ve Bademli İlköğretim okullarının velilerin talepleri doğrultusunda kapatılarak öğrencilerin ilçe merkezindeki okullarda taşımalı eğitim alabileceğine değindi.

“EĞİTİM KURUMLARINI YEŞİLLENDİRİYORUZ”

Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve Genç Tema Kulübü Üyesi Ahmet Sarnıç ise üniversite öğrencileri olarak minik öğrencileri eğitimde şevklendirmek adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini vurguladı. Ziyaretlerde onlarca ağacın toprakla buluşturulduğunu kaydeden Sarnıç, “Çevre ve Genç Tema Kulübü olarak eğitim kurumlarımızın yeşillendirilmesine de hizmet ediyoruz.” şeklinde konuştu. Öğrenciler ve ilçemiz protokolü ziyaretlerde sık sık hatıra fotoğrafı çekindiler.

Yapılan Aramalar:

  • öğrenciler (15)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz