Ali Altan: “Esnafın talebini dile getirmek öncelikli görevimdir”

Şuhut İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal’ın bir sosyal paylaşım sitesinde bulunan kişisel hesabından ilçemize kurulacak olan MOBESE sistemi ile ilgili yaptığı açıklama Şuhut Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altan’ı tepkisini çekti. MOBESE ile ilgili geçtiğimiz hafta gazetemiz aracılığıyla yaptığı açıklamayı isim vermeden yorumlayan İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal’a tepki gösteren Başkan Altan, “Esnafın talebini dile getirmek öncelikli görevimdir” dedi.

İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal’ın Şuhut MOBESE sistemi ihale duyurusu başlıklı paylaşımı altında yer alan “Herkes haddini bilecek” şeklinde ithamlar içeren ve isim vermeksizin yaptığı yorumu nedeniyle açıklama yapan Şuhut Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altan, “MOBESE’nin kurulmasına ilişkin esnafımızın ve ilçemiz sakinlerinin talepleri doğrultusunda yaptığım açıklama İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal tarafından yersiz ve mesnetsiz olarak nitelenmiş, Oda olarak MOBESE sisteminin ihale süreci ve şirketlerle görüşmelerde en ufak bir katkımızın olmadığı öne sürülmüştür. Yersiz ve mesnetsiz şeklinde yorumlanan ifadeler birebir ilçe esnafımızın talebidir. İlçe Emniyet Amirimiz, hırsızlık olaylarından bıkan ilçe esnafı ve halkımızın bu isteğini nasıl yersiz ve mesnetsiz olarak algılayabiliyor anlamış değilim. Yine Emniyet Amirimiz tarafından aynı açıklamam nedeniyle isim vermeksizin siyasi prim elde etmeye çalıştığım iddia edilmiştir. Şuhut Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altan; bugün ne bir siyasi partinin mensubu, nede bir siyasi partinin adayı konumundadır.

İlçe esnafının teveccühü ile Oda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekteyim, esnafımız ve halkımızın çıkarları dışında bir gayret içerisinde yer almadım, bundan sonrada almayacağım. MOBESE ile ilgili ihale sürecinde Şuhut Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın hiçbir yetkisi olmadığını bilen İlçe Emniyet Amirimiz, odamızı bu sürece katkı sunmamakla suçlamaktadır. Süreç yavaş işliyor ya da aksıyorsa bunun sorumluluğu ihaleden sorumlu kurumlarımızdadır. Benim yapmış olduğum açıklama halkımızın yaşanan hırsızlık olaylarından duyduğu rahatsızlık dolayısıyladır. Bizi asıl endişeye düşüren İlçe Emniyet Amirimizin yorumunun sonunda yer alan “herkes haddini bilecek” ve “herkes işine baksın” ibareleridir. İlçe halkımızın isteklerini dile getirmenin “hadsizlik” olup olmamasını da değerli esnafımızın ve ilçe halkımızın takdirine bırakıyoruz. “Herkes işine baksın” şeklindeki ifadeye gelince İlçe Emniyet Amirimizin dediği gibi “herkes işine baksaydı” ilçemizde hırsızlık ve yan kesicilik gibi olaylar yaşanmamış olurdu. Şuhut Esnaf ve Sanatkârlar Odası koşullar ne olursa olsun sivil toplum örgütü olmanın gereğini yerine getirmeye devam edecektir” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz