Altan sert konuştu

“Bilgi kirliliği önlenmeli”
Şuhut Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altan, hafta sonları işyeri açmak isteyen esnafların belediyeye harç ödemeleri gerekmediğini ifade ederek konu ile ilgili bilgi kirliliğinin önlenmesi gerektiğini ifade etti.

Şuhutlu esnafların Pazar günleri işyerlerini açmak konusunda tedirgin olduklarını vurgulayan Başkan Altan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından İç İşleri Bakanlığı’na konu ile ilgili başvuru yapıldığını ancak başvurunun reddedilmişti. Bunun üzerine işlemin iptali istemiyle Ankara 1. İdare Mahkemesi’nde açılan davanın Konfederasyonumuz lehine sonuçlanmıştır. Buna göre açıklayacağımız iş yerleri Pazar günleri işyerlerini açmak üzere belediyeden ruhsat alarak harç ödemeleri gerekmemektedir.” Dedi.

“HARÇ ÖDEMELERİ GEREKMİYOR”
Hafta Tatili Hakkında Kanun’un 4. ve 5. maddelerinde sayılan işyerlerinin ruhsat alıp harç ödemeleri gerekmeyen işyerlerini açıklayan Altan, “Lokantalar, fotoğrafhaneler, kahvehaneler, fırıncılar, yalnız sebze, yaş meyve ve tütün satanlar, matbaalar, gazete bayileri, umumi bahçeler, halkı eğlendirmeye mahsus oyun mahalleri, kulüpler, hanlar, oteller, hamamlar, yapıcılık tuğlacık gibi işlerle uğraşan işletmeler, zeytin, fındık, pancar gibi zirai ve sınai mahsulatın işlenmesi ve manipülasyonu gibi açık havada ve senenin bir kısmında yürütülen veya faaliyeti mevsime tabi olan işler veya bu işlerin yürütüldüğü müesseseler, turistik, hediyelik ve hatıra eşya satan ticarethane ve müesseseler, nalbant, alet ve edevatı ziraiye tamircileri ve benzeri işletmelerin Pazar günleri işyerlerini açmaları için belediyeden ruhsat alarak harç ödemeleri gerekmemektedir. Ayrıca kasaplarda Pazar günleri saat:13.00’a kadar harç ödemeye tabi olmaksızın işletmelerini açabilirler.” dedi.

“AMACIMIZ BİLGİ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK”
Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen esnafları Şuhut Esnaf ve Sanatkarlar Odası hizmet binasına davet eden Başkan Altan, “İlçemizde bazı konularda yer alan bilgi kirliliğini önlemek için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyoruz. Bu konuların netlik kazanması için gerek esnaf ziyaretlerimiz gerekse yazılı medya vasıtası ile esnafımıza ulaşmaya ve bilgilendirmeye çalışıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlarım odamızı ziyaret edebilirler. İlk amacımız bilgi kirliliğini önlemektir. Hazırlık çalışmalarına başladığımız internet sitemizde bilgi kirliliğinin önlenmesi açısından faydalı olacaktır.Esnafımıza yardımcı olmak için göreve geldik ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz