ASAT’ta “biyogübre” elde edildi

ASAT’ta “biyogübre” elde edildi

İlçemiz Atık Su Arıtma Tesisi’nde bugüne kadar yürütülen arıtma çalışmaları netice vermeye devam ediyor. Tesiste son olarak arıtma faaliyetleri neticesinde biyogübre elde edildi.

Atık suları, tarımsal sulamada kullanılabilir hale getirerek yeraltı kaynaklarının korunmasına hizmet eden Atık Su Arıtma Tesisi’nde arıtma faaliyetleri sonucunda tarlaların gübrelenmesinde kullanılmak üzere biyogübre elde etti.

RESMİ AÇILIŞI BAKAN EROĞLU YAPACAK

Tesis yetkililerince yapılan açıklamaya göre söz konusu biyogübre’nin tarlalarda verimliliği arttırdığı ve ilçemizde tarımsal gübrelemede kullanılmak üzere vatandaşların hizmetine sunulduğu kaydedildi. Henüz resmi açılışı yapılmayan tesisin faaliyete geçmesi ile birlikte büyük yararlılıklar göstermeye başlaması vatandaşların da takdirini kazandı. Tesisin resmi açılışını Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun yapması bekleniyor.

Yapılan Aramalar:

  • biyogübre (11)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz