Bakan Eroğlu Bolvadin’de 3 tesisin temelini attı

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Bolvadin’de temeli atılan 3 tesisin 4 milyon liraya mal olacağını bildirdi.

Çevre ve Orman Bakanlığı ve DSI Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek olan Bolvadin Kurucuova taşkın koruma inşaatı, Dişli Kasabası Taşkın Koruma İnşaatı ve Kemerkaya Kasabası Taşkın Koruma İnşaatı’nın temellerini atmak üzere Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu Bolvadin’e geldi. Bakan Eroğlu, ilçeye girişinde davul ve zurna eşliğinde karşılandı. Bolvadin Çınar Altı Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine, Bakan Eroğlu’nun aynı sıra Afyonkarahisar AK Parti milletvekilleri ve adayları, il ve ilçe parti başkanları, DSİ yetkilileri, belediye başkanları, meclis üyeleri partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“BORÇLARIMIZI ÖDÜYORUZ, ÜLKEMİZ KALKINIYOR”

Konuşmasını yapmak üzere hazırlanan platforma çağrılan Bakan Eroğlu, vatandaşların yoğun sevgi gösteri ile karşılaştı. Bolvadin ilçesinin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ve ilçenin her zaman hizmetkârı olduklarını söyleyen Eroğlu, kendi bakanlığı ve diğer bakanlıklar ile hükümetin Afyonkarahisar il ve ilçelerdeki yaptığı yatırımları anlattı. Eroğlu, Bolvadin Kurucuova Taşkın Koruma İnşaatı, Dişli Kasabası Taşkın Koruma İnşaatı ve Kemerkaya Kasabası Taşkın Koruma İnşaatının toplam maliyetinin 4 milyon lira olduğunu bildirdi.  Tesislerin hayırlı olmasını temenni eden Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni hedefimiz 2023 yılından önce, ülkemizi 10 büyük ekonomi arasına yükseltmek. Bunun için gece gündüz demeden çalışacağız ve hedefimize kilitleneceğiz. Sadece dış siyasette itibar kazanmadık, borçlarımızı ödüyoruz, ülkemiz kalkınıyor. IMF’siz bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.” Bakan Eroğlu, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye çapından 3 bin 500 den fazla şantiyesinin olduğunu dile getirerek, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’a hizmet edecek olan Zafer Havalimanı’nın temelini de bu ziyaretinde atacaklarını ifade etti.  Eroğlu’nun konuşmasının ardından havai fişek gösterileri eşliğinde tesislerin temeli atıldı. Müteahhitlerden tarih ve saat alma geleneğini de sürdüren Eroğlu, bir yıl sonrası için müteahhitlerle anlaştı. Eroğlu, programın ardından Afyonkarahisar’a geçti.

Yapılan Aramalar:

  • bolvadin kemerkaya kasabası (11)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz