BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYİ TERCİH EDERSİNİZ?

Gazeteniz Şuhut Anayurt tarafından 12 Haziran’da yapılacak Milletvekili seçimleri öncesi  Şuhut ilçe merkezinde anket yapıldı. Ankette 500 deneğe 8 farklı soru yöneltildi. 500 deneğe yöneltilen “ilçemizin en önemli sorunu” sorusuna 381 vatandaşımız sadece işsizlik olarak yanıt verdi.  119 vatandaşımız ise işsizliğin yanı sıra  tarım ve hayvancılık ile eğitim yanıtlarını verdi. Ankette yer alan sorulardan en merak edileni ise kuşkusuz “Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?” sorusu oldu. 500 denekten 51′i hangi partiye oy vereceğini belirtmekten kaçınırken, 244 vatandaşımız Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, 91 vatandaşımız Milliyetçi Hareket Partisi’ne, 53 vatandaşımız Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vereceğini beyan etti. 27 vatandaşımız ise tercihini AK Parti, MHP ve CHP dışındaki partilerden yana kullandı. 24 vatandaşın hangi partiye oy vermesi noktasında kararsız kaldığını ifade ettiği ankette, 10 vatandaşımızda sandığa gitmeyeceğini bildirdi. Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun çalışmaları hakkındaki soruyu ise 307 vatandaş başarılı bulurken, 193 vatandaş ise yetersiz bulduğu yanıtını verdi. İlçemize yapılması planlanan iş merkezi ile ilgili yöneltilen “Çok Amaçlı İş Merkezi projesini nasıl buluyorsunuz?” sorusunu ise 396 vatandaşımız “yerinde bir yatırım” şeklinde yanıtlarken, bu yatırımı yerinde bulan 396 vatandaştan 215′i ödeme koşulları uygun olduğu takdirde bir iş yeri alabileceği yanıtını verdi.

Etiketler: , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

  1. Sadece bu konuda değil hemen hemen bir çok konuda yararlı ve bilgilendirici kaynakları bu sitede görmek mümkün. Sitenizdeki tüm yayınları yakından takip ediyoruz kaliteli bir web sitesi emeği geçen ekibinize teşekkür ederiz.