Eğlenmeyi bilmiyoruz

İlçemize bağlı Yarışlı Köyü’nde gerçekleşen bir düğün esnasında R.Ç. adlı şahsın silahından çıkan kör kurşun 8 yaşındaki bir çocuğun canına mal oldu.

Düğünlerimizde eski örf ve adetlerimizi yansıtmayan hareketler giderek popülerleşiyor.  Silahla havaya ateş açma, havai fişek atma gibi hareketlerle eğlence anlayışımızın ne denli değişmekte olduğunu gösteriyor. Son olarak Yarışlı Köyü’nde meydana gelen olayda düğünde eğlenmek amacıyla havaya ateş açan R.Ç. adlı şahıs tutukluk yapan silahının aniden ateş almasıyla ailesi ile birlikte düğünü seyreden C.O.E. adlı minik ilkokul öğrencisini vurdu. R.Ç. adlı şahıs olayın ardından gözaltına alınarak cezaevine kondu. Aynı düğünde silah atan diğer şahıslar hakkında da yasal işlem başlatıldığı öğrenildi. İlçemizde ve ülkemizde ilk olmayan bu acı olayın eğlence kültürümüzün yozlaşmaya devam etmesiyle son olmayacağı endişesini taşıyan vatandaşlar önlemlerin yetersizliğinden yakındılar.


Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz