Emektar çiftçiler baraj şart diyor

Emektar çiftçiler baraj şart diyor

İlçemiz çiftçiliğinin emektar isimleri gazetemizi ziyaret ederek Şuhut’ta tarımın bugününü değerlendirdiler.

Emektar çiftçiler Mehmet Dönmez, Nurettin Atar, Ahmet Benli ve Ali İhsan Bingül, gazetemize gelerek ilçemizde çiftçiliğin daha da ilerlemesi için yapılabilecekleri aktardılar. İlçemizde çiftçiliğin ilerlemesi için Koçyatağı ve Çakırözü derelerinin birleştiği yerde baraj kurulması gerektiğini ifade eden Dönmez, “Koçyatağı ve Çakırözü derelerinin birleştiği yerde baraj kurulmasını istiyoruz. Şuhut halkı da bunu istiyor. Konuyu Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu’na ilettik. Eminim ki Bakanımız bu konuda bizlere yardımcı olacaktır” dedi.

“YAPARSA BAKANIMIZ YAPAR”

İlçemizde Koçyatağı ve Çakırözü derelerinin birleştiği yerde yapılması istenen barajın uzun yıllardan bu yana gelen bir beklenti olduğunu ifade eden Dönmez, “Yaklaşık 35 yıldır Şuhut çiftçisi bu projenin gerçekleşmesini hayal ediyor. Bugün bizlerin arasından çıkan bir Çevre ve Orman Bakanımız var. Hem de çok çalışkan bir insan ve bizde diyoruz ki böyle büyük bir projeyi yaparsa Bakanımız yapar. İlçemizde çiftçilik yavaş yavaş ölüyor ve gençlerimiz büyük şehirlere göçüyor. Bu durumun önüne geçmek barajın yapılması şart. Bu konuda ilçemiz halkına da büyük görevler düşüyor. İlçemize büyük hizmetlerde bulunan Bakanımız ancak böyle bir hizmete imza atabilir” dedi

Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz