Eroğlu:“Şuhut’a daha çok yatırım yapacağız”

Akyuva Göleti Sulaması’nın Temel Atma Töreni’ne katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ilçemize yapılan yatırımlara yenilerinin ekleneceğini ifade ederek; “Şuhut’a daha çok yatırım yapacağız” dedi.

Şuhut’a yapılan hizmetlerin son sürat devam ettiğini belirten Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Hizmet noktasında Anadolu Öğretmen Lisesi’ni yurduyla birlikte tamamladık. Bunun yanında Anadolu Lisesi’nin 16 derslikli okul binası bitti. Kız Meslek Lisesi 16 derslikli ve yanında da 75 kişi kapasiteli uygulamalı anaokulu ile beraber bitirildi. Liseli kızlarımızın kalacağı 288 kapasiteli yurdu ilçemize kazandırdık. Sağlıkla ilgili 75 yataklı Devlet Hastanesi bütün hızıyla devam ediyor. Adalet Sarayımız ihale aşamasında. Büyük bir ihtimalle 1 yıl içinde o da tamamlanmış olacak. Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün 150 bayan, 150 erkek olmak üzere pansiyon binası yapılacak. Göreceksiniz Şuhut’a daha çok hizmetler yapacağız” dedi. Türkiye’de ne kadar su ihtiyacı varsa tamamını çözerek sadece 32 milyon kişiye ilave su getirdiklerini söyleyen Eroğlu, “Bitmeyen barajlar, bizim dönemimizde tamamlandı. Su kullanan her iki kişiden biri, bizim getirdiğimiz suyu kullanıyor. 10 milyon dolarla tarlayı suladık. 920 tesis, bin 350 den fazla sağlık tesisini biz açtık. İlçelerin tamamına hastane yapıyoruz. Şuhut’ta ne kadar gölet ve ne kadar sulama varsa hepsini yapacağız. Yapılanların bir kısmını anlattık. Yapmıştık, yapıyoruz, yapacağız. Çok büyük hedefimiz var. 2023 hedefimize Türkiye hazır, Afyonkarahisar hazır” şeklinde konuştu

Yapılan Aramalar:

  • veysel eroğlu (158)
Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz