Genç futbolcu yüz üstü bırakıldı

10 Nisan’da oynanan Balçıkhisar Belediye Spor – Ballık Spor karşılaşmasında rakibi ile girdiği ikili mücadele sonucu ayak parmağı kırılan Balçıkhisar Bld. Spor’lu genç İbrahim, sakatlığının tedavisi için yardım istediği kulüp yöneticileri tarafından yüz üstü bırakıldı.

YARDIM TALEBİ KARŞILIKSIZ KALDI

Afyonkarahisar 2. Amatör Küme D Grubundaki temsilcilerimizden Balçıkhisar Belediye Spor, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayla ilçemizde sporun ve gençliğin ne denli sahipsiz olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Balçıkhisar Belediye Spor’un genç oyuncusu İbrahim Gündoğan, ayak parmağının kırılması ile talihsiz bir sakatlık geçirdi. Sosyal güvencesi olamayan maçlara öğrenimine devam ettiği Isparta’nın Senirkent ilçesinden gelerek katılan genç sporcu, tedavi masrafları ile ilgili kulüp yöneticilerinden yardım istedi. Yardım talebi cevapsız kalan genç oyuncu, kulüp yöneticilerine takımdan ayrılmak istediğini söyleyince kıyamet koptu. cevapsız kalan genç oyuncu, kulüp yöneticilerine takımdan ayrılmak istediğini söyleyince kıyamet koptu.

“BUNU HAK ETMEDİM”

Lisansı yırtılarak kulüpten ihraç edildiği beyan edilen genç oyuncu, “Ben kulübüme katkı sağlamak için her hafta Senirkent’ten Şuhut’a gelerek maçlara katılıyorum. Ancak geçtiğimiz haftalarda talihsiz bir sakatlık geçirdim. Sakatlandıktan sonra kulübüm bana sahip çıkmadı. Emek verdiğim takımın böyle yapması beni çok üzdü. Bunları hak etmedim” dedi. Şuhut Anayurt Gazetesi olarak gençlerimize sahip çıkılmasını ve yaklaşık 20 gündür kırık parmakla hayatını devam ettiren genç oyuncuya için ilçemiz yetkililerinin yardım elini uzatmasını bekliyoruz.

SPORCULAR BİLGİLENDİRİLMELİ

İbrahim Gündoğan’ın lisansının yırtılıp takımdan kovulurcasına ihraç edilmesi, amatör futbol kulüplerimizde oyuncuların hiçbir konuda hak sahibi olmadıklarını da ortaya koydu. Sakatlığı ile yıkılan genç oyuncu şimdide vurdumduymaz bir yönetici tarafından rencide edici şekilde takımdan uzaklaştırılınca ikinci bir darbe yedi. Amatör futbol ekiplerimizin futbolcular konusunda ellerinde bulundukları birçok haksız tasarruftan biriside futbolculardan habersiz lisans sürelerini uzatılması oldu. Lisans, sözleşme gibi konularda bilgisi bulunmayan futbolcularımızın bu konularda bilgilendirilerek haklarını daha iyi arayabilmeleri, ilçemizde sporun genç nesillere sevdirilmesi açısından olmazsa olmaz olarak göze çarpıyor.

Yapılan Aramalar:

  • ayak parmağı kırılması (11)
Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz