İhtisas OSB için düğmeye basıldı

İhtisas OSB için düğmeye basıldı

Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni incelemek üzere Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler ve Tarım İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş ile birlikte bugün Gaziantep’e gidecek. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla ilimizde yapılması planlanan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak Afyonkarahisar Valiliği’nde düzenlenen toplantıya katılan Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, İhtisas OSB’nin ilçemiz sınırları içerisinde yapılması yönünde fikir birliğine varıldığını vurgulayarak, “İhtisas OSB için mevcut Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin Afyonkarahisar tarafında bulunan 150 hektarlık hazine arazisine yapılması ile ilgili çalışmalara başlandı” dedi.

TARIMA DAYALI OSB İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI

İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ilçemizde kurulması halinde Şuhut’un hayvancılıkta daha da ilerleyeceğini ifade eden Kaymakam Çalışır, “Mevcut Karma Organize Sanayi Bölgemizde arazi tahsisi yaptığımız bir firmadan Nisan Ayı’nda inşaat çalışmalarına başlanması konusunda taahhüt almıştık. Mevcut Organize Sanayi Bölgemiz’in alt yapısını yapacak paramız var ve hava koşulları müsait olduğunda alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Mevcut OSB’nin yanı sıra Afyonkarahisar Valiliği’nde yapılan toplantı sonucu Afyonkarahisar’a yapılması planlanan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de ilçemiz sınırları içerisine yapılması hususunda ilgili kurumlarla fikir birliğine vardık ve gerekli çalışmalara başladık. Mevcut OSB’nin Afyonkarahisar tarafında bulunan 150 hektarlık bir alanın İhtisas OSB için uygun olduğu konusunda da görüş birliği sağlandı. Yine bu çalışmalar kapsamında Gaziantep’te bulunan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni incelemek üzere; Tarım İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler ile birlikte Gaziantep’e çalışma ziyaretinde bulunacağız.” dedi.

“EURO-SYNNADA” İLE AB FONLARINDAN FAYDALANACAĞIZ

İlçemizin gelişimi açısından büyük katkı sağlayacak bir başka proje ile ilgilide gazetemize bilgi veren Kaymakam Çalışır, ilçemizde Avrupa Birliği fonlarından ilçemizin daha fazla yararlanabilmesi için Şuhut Belediyesi ile birlikte Proje Koordinasyon Merkezi oluşturulduğunu açıkladı. 4 ana birimden oluşan Proje Koordinasyon Merkezi’nin Avrupa Birliği fonları ile Kalkınma Ajansı, KOSGEP ve Vakıf desteklemelerinden ilçemizin faydalanması amacını güttüğünü vurgulayan Kaymakam Çalışır, “Oluşturduğumuz Proje Koordinasyon Merkezi vasıtasıyla eğitimden altyapıya birçok alanda oluşturulacak projelere Avrupa Birliği fonlarından destek alabileceğiz” dedi. Euro–Synnada adını taşıyan söz konusu Proje Koordinasyon Merkezi’nin Başkanlığı’nı kendisinin yürüteceğini ifade eden Çalışır, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un Başkan Vekilliği, Şuhut Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Rafet Alkaya’nın ise Genel Koordinatörlük görevlerini yürüteceklerini belirtti.

VAKIF KAYNAKLI PROJELERE DEVAM EDİLECEK

İlçemizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza yönelik olarak yapılan büyükbaş ve küçükbaş hayvan hibe programı’nın pilot bölgelerde yürütülen çalışmalarının başarı ile sürdüğünü bildiren Kaymakam Çalışır, bu çalışmanın daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilmesini planladıklarını ifade etti. Karacaören, Kılıçkaya ve Oynağan’da sosyal güvencesi bulunmayan 26 vatandaşa büyükbaş ve küçükbaş hayvan hibelerinin önümüzdeki günlerde teslim edileceğini açıklayan Çalışır, “Bu projeyi daha da genişleterek farklı köylerimizde de devam ettireceğiz” dedi. Geçtiğimiz günlerde ilçemize bağlı Paşacık Köyü’nde incelemelerde bulunduğunu da kaydeden Çalışır, Paşacık’ta köy yerleşiminin kayalık kısımlarda bulunan bölümlerinde, oluşabilecek kaya kopmaları nedeniyle risk taşıyan evler ile ilgili çalışmalara başlandığını ifade etti.

Yapılan Aramalar:

  • şuhut eml (87)
Etiketler: ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz