İthalat çözüm değil

Şuhutlu firmalar yurt dışından et ithal edilmesine karşı çıktı.

Kanal 3′te yayınlanan Yasin Köksal’ın sunduğu Geniş Açı programına katılan Danet Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uluçay ve Küçükler Et Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Küçük et ithalatının et sektöründeki sorunlara çözüm olmayacağını ifade ettiler.

Geniş Açı programına et üretiminde lider ilçe Şuhut’tan çeşitli firmaların katıldığı gözlenirken programda konuşan Recep Uluçay, “Et ithalatı sünni çözümden ileriye gitmez, kalıcı çözüm istiyorsak aspirin tedavisinden vazgeçmeliyiz. 1993-94’lerde de ithalat getirilmişti. Neticesinde hayvancılık darbe yemişti ve bu darbenin etkisi hala düzelmedi. Bir torba yem 30 liraya alınırken bir kilogram et 9 liralara kadar düştü. Çözüm için et fiyatları süt fiyatları ve yem fiyatları istikrara kavuşturulmalıdır. Bilhassa süt fiyatları üzerinde durulmalıdır. Süt fiyatları istikrara kavuşturulursa sorunların çözümü için büyük bir adım atılmış olur. ” dedi.

Yaşar Küçük ise ““Bu güne kadar hiç kimse üreticinin halini sormadı. 5 tane besi kestiren üretici vatandaş kestirdiklerinin parası ile 6 tane besi alamıyor. Ben ithal etin direkt olarak piyasayı etkileyeceğini zannetmiyorum. Gelen etin büyük bir kısmını büyük firmalar kapatacaktır. Et ithal edileceğine 1 yaşında damızlık dana ve düve ithal edilseydi daha iyi olacaktı. Bence ithal et direkt olarak tüketiciye yansımayacaktır” dedi.

Yapılan Aramalar:

  • recep uluçay (62)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz