Kamyon’a arkadan çarptı

İlçemizde bir kamyon ve motosikletin karıştığı trafik kazasında Mehmet Ö. adlı genç yaralandı.

İlçemiz Emniyet Amirliği binası önünde geçtiğimiz hafta Cuma günü meydana gelen kazada Mehmet Ö. adlı gencin kullandığı motosiklet, 03 SB 870 plakalı kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan gence, yakında bulunan Şuhut Devlet Hastanesi’nden gelen ekip tarafından hemen müdahale edildi. Yaralı gencin durumunun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından olay yerinde inceleme yapıldı.

“KASK KULLANSAYDI

 KAZAYI DAHA HAFİF ATLATIRDI”

Konu ile ilgili sorularımızı yanıtlayan İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal yaz aylarında motosiklet kullanımının artacağına dikkat çekerek motosiklet kullanıcılarını uyardı. Cuma günü meydana gelen kazada gencin başından yaralandığını ve kask kullanmadığını ifade eden Uysal, “Gencimiz kask kullansaydı kazayı daha hafif atlatabilirdi. Şuhut motosikletin yaygın olarak kullanıldığı bir ilçemiz. Ancak motosiklet kullanımı konusunda kurallara tam olarak uyulduğu söylenemez. Bu konuda trafik ekiplerimiz gerekli çalışmaları yürütüyor. Bunun yanı sıra okullarımızda eğitim çalışması düzenleyerek gençlerimize trafik bilinci kazandırmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazası, motosikletlerde kaskın ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu gösteren üzüntü verici bir örnektir. Bu tür kazaların yaşanmamasını diliyoruz” dedi.

Etiketler: , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz