Kar bir geldi pir geldi

Senenin ilk Karı Yağdı.Kar bir geldi pir geldi

İlçemizde Cumartesi günü başlayan ve Pazar günü sabahına kadar devam eden kar yağışı, tipi ve don olayları ile birlikte trafikte zaman zaman aksaklıklara yol açtı.

Cumartesi günü başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tipiye döndü. Pazar sabahı yollarda gerçekleşen don olayları sürücülere zor anlar yaşatırken kar yağışı her zaman olduğu gibi en çok minikleri sevindirdi. İlçemiz çarşı merkezinde bazı araçlar buzlanan yollarda ilerlemekte zorlanınca imdada yine eski yöntemler koştu.

ZİNCİRSİZ TRAFİĞE ÇIKMAYIN

Don olayları ile birlikte meydana gelebilecek trafik kazaları konusunda uyarılarda bulunan yetkililer ise sürücüleri araçların zincirsiz trafiğe çıkmamaları gerektiğini belirttiler. Öte yandan hafta sonu bastıran kar yağışı bazı köy yollarını da uzun süre trafiğe kapattı. Karayolları ekiplerince gece boyunca belirli aralıklarla Şuhut-Afyonkarahisar yolunda tuzlama çalışması yaparak buzlanmayı önlendi. Hafta sonu ilçemizde yapılacak spor müsabakaları ertelenirken belediye ekiplerince de ilçe içinde tuzlama çalışması yapıldı.

Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz