Karaadilli İÖO.’da tadilat

Karaadilli İlköğretim Okulu’nda onarım yapılıyor.

Konu ile ilgili olarak Şuhut Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İl Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünce keşif özeti ve yaklaşık maliyetinin hazırlandığı ancak onarım için gerekli ödenek olmadığından; Köylere Hizmet Götürme Birliği katkılarıyla Devlet-Vatandaş işbirliği ile onarım için gerekli inşaat malzemesi ve usta-işçilik karşılanarak onarımın yapıldığı bildirildi.

Söz konusu İlköğretim Okulu binasının çatısında akmalar meydana geldiği özellikle dış cephe sıvasının tamamına yakınının döküldüğü için eğitim ve öğretim aksamakta idi. Öncelikle çatı tamiratı için gerekli malzeme temin edilerek onarım yapıldı sonrasında dış cephe sıvası ve boya badana tamiratları ile bunlara ait usta işçilik yaptırılarak, daha uygun bir ortamda eğitim öğrenim için okul binası hazır hale getirildi.

Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz