Kaymakam Çalışır’ın köy ziyaretleri sürüyor

 

Kaymakam Çalışır’ın köy ziyaretleri sürüyor

Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nilkan Göral, Özel İdare Müdürü Eray Güney ve Birlik Müdürü Mehmet Günhan ile birlikte Hallaç, Paşacık, İsalı, Yarışlı köyleri ile başladığı köy ziyaretlerine Dadak, Koçyatağı ve Akyuva ile devam etti.

Hallaç Köyü ile başlayan gezide, öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip derse katılan Kaymakam Çalışır, eğitim, öğrenim, okulun durumu ve öğrenciler hakkında bilgiler aldı. Buradan köy meydanında köy halkı ile bir süre sohbet eden Çalışır ve beraberindeki heyet Paşacık köyüne geçti. 2011 yılında Yarışlı ve Akyuva köylerine yapılacak olan yeni okul binaları ile KÖYDES kapsamında yapılacak olan kilit parke taşı, asfalt yol, içme suyu gibi yatırımları yerinde inceleyen Çalışır, köy halkıyla sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Kaymakam Çalışır köy ziyaretlerinde köylerin kalkınması ve köy halkının gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla yeni projelerin yapılacağını; öncelikle vatandaşlardan gelecek taleplere göre koyun ve süt ineği dağıtımı yapılacağını açıkladı.

Yapılan Aramalar:

  • akyuva köyü (55)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz