Kooperatifler için “damlama sulama” desteği

Kooperatifler için “damlama sulama” desteği

İl Özel İdaresi, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla; damlama sulama ile ilgili tesis yapacak Sulama Kooperatifleri’nin tesis maliyetinin %60’ını karşılayacak.

Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklama yapan İlçe Özel İdare Müdür Vekili Eray Güney, “Yeraltı sulama tesisi uygulamalarının hayata geçirilmesi amacıyla ilimizde geniş kapsamlı bir hamle başlatıldı. Bu hamle ile ilimizin sulanabilir arazilerinde yetiştirilecek ürün çeşidine ve toprağın cinsine göre öncelikli olarak damlama sulama ile sulama yapılması, damlama sulama sisteminin uygun olmadığı durumlarda sulamanın yağmurlama sulanma yapılması; ayrıca su israfının önlenmesi ve suyun verimli olarak kullanılması hedefleniyor.

MALİYETİN %60’INI İL ÖZEL İDARE KARŞILAYACAK

Bu konuda sulanabilir sahaların tamamının uygun sulama teknikleri ile sulama tesislerinin yapılması için Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından büyük miktarlarda kaynak temin edildiğini ifade eden İlçe Özel İdare Müdür Vekili Eray Güney, “Devlet Su İşleri tarafından aktarılacak kaynaktan Sulama Kooperatifleri’nin DSİ ile yapacağı protokolde taahhüt edeceği %100’lük tesis yapım maliyeti borçlanmasının damlama sulamaların %60’ı yağmurlama sulamaların % 50’si İl Özel İdaremiz tarafından karşılanacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen Kooperatif Başkanları ve Köy Muhtarları İlçe Özel İdaremiz’e gelerek gerekli bilgiye ulaşabilirler” dedi.

Yapılan Aramalar:

  • şuhut koop (49)
  • damlama sulama desteği 2011 (16)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz