MEB’den AÖL’ye onay geldi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilçemize Anadolu Öğretmen Lisesi açılmasının Milli Eğitim Bakanlığınca uygun görüldüğünü açıkladı.

2011 – 2012 eğitim-öğretim yılından itibaren faaliyete geçmek üzere açılacak olan Şuhut Anadolu Öğretmen Lisesi’nin açılması, Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygun görüldü. Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ilçemize kazandırılmasında da büyük pay sahibi. Açıklamada ayrıca, Anadolu Öğretmen Liselerinin, yurt genelinde yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi çalışmaları aralıksız sürdürdüğü belirtilerek, Şuhut İlçesi’nde, Şuhut Lisesi binasında Anadolu Öğretmen Lisesi açılacağı belirtildi. Okula, 2011–2012 öğretim yılından itibaren, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGS) esaslarına göre öğrenci alınacağı bildirilirken, okula alınacak öğrenci kontenjanı ile şartların uygun olması hâlinde yatılı öğrenci alınmasına ilişkin esasların Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nce belirleneceği ifade edildi.

Yapılan Aramalar:

  • şuhut meb (22)
  • ?uhut meb (10)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz