Meslekler öğrencilere tanıtıldı

Meslekler öğrencilere tanıtıldı

İlçemiz Belediye konferans salonunda düzenlenen “Meslek Tanıtım Paneli” ile Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu öğrencilerine gelecekte seçebilecekleri mesleklerden bir kısmı tanıtıldı.

 

Cuma günü öğleden sonra gerçekleştirilen panelde polislik mesleğini İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, eczacılık mesleğini Eczacı Özlem Kılınçkaya, doktorluk mesleğini Dr. Tahir Yurttaş, avukatlık mesleğini Avukat Refik Başyılmaz, veterinerlik mesleğini Veteriner Hekim Ömer Öncül, mühendislik mesleğini ise İnşaat Mühendisi Ali Diren tanıttı. Meslek dalları hakkında ayrıntılı bilgiler veren uzmanlar, panel sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

ÖĞRENCİLER BENZER PANELLERİN

SÜRMESİNİ İSTEDİ

Öğrencilerin meslek hayatlarında severek yapabilecekleri iş dallarını seçmeleri açısından hayati önem taşıyan panel, Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu’nun öğrencilerinin sadece eğitim sürecini değil meslek yaşamlarına da katkı sağlama yönündeki başarılı faaliyetlerinden biri olarak kayıtlara geçerken panelde dikkat çeken bir diğer konu ise ilçemizde önemli geçim kaynakları arasında yer alan çiftçilik, besicilik gibi meslek dallarının tanıtılmaması oldu. Ayrıca halkın bilinçlendirilmesi noktasında önemli bir hizmeti veren basın sektörünün emekçilerinden bir kişinin de özellikle ilçemizde daha da gelişmesi ve güçlenmesi gereken gazeteciliğin öğrencilere tanıtılması noktasında panele renk katabileceği gözlenirken öğrenciler de benzer panellerin artarak devam etmesi noktasında memnuniyetlerini ifade ettiler.

Yapılan Aramalar:

  • meslekler (29)
  • kurtuluş ihsan küçükarslan ilköğretim okulu (28)
  • özlem kılınçkaya (15)
Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz