Minik öğrenciden dev tavsiyeler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 1 günlüğüne ilçemiz Kaymakamı olan Fatih İlköğretim Okulu Öğrencisi İrem Umurhan’dan büyüklere altın niteliğinde öğütler geldi. Düğünlerde silah atılmamasını isteyen minik öğrenci, ilçemiz Halk kütüphanesinin de modernizasyonunu istedi.

 

KAYMAKAM UMURHAN’DAN ALTIN TAVSİYELER

Kutlamalar Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Nejdet Büyükcombak, 4-5 ve 6. Sınıf öğrencilerinden İrem Umurhan, Tuğba Bayar ve Kadir Altun İlçe Kaymakamı Eyüp Çalışır’ ı ziyaret etmesiyle başladı. Temsili olarak Kaymakamlık koltuğuna öğrencilerimizden İrem Umurhan oturdu. Kaymakam İrem Umurhan konuşmasında; çalışmalarından ve eğitime yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı Sayın Çalışır’ a teşekkür ederim. Buradan yapacağım çalışmalar ve projeler hakkında öncelikle düğünlerde ateşli silah ve hava-i fişek atılmasının önlenmesi, İlçe Halk Kütüphanesinin daha nezih bir ortamda hizmete açılması, İlçemizdeki piknik alanlarının güzelleştirilmesi ve aile ortamı yaratılması, sigarayı bırakma kampanyalarının düzenlenmesi gibi projelerden söz ederek, Dünya çocukları adına bugünü bizlere hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve bizleri yetiştiren, büyüten öğretmenlerimize, ailelerimize buradan teşekkür ediyorum” dedi.

 

YENİ EMNİYET AMİRİ’NDEN KASK UYARISI

Şuhut Belediye Başkanlığı makamına da Zaferyolu İlköğretim Okulu öğrencilerinden Enes Abdullahoğlu oturdu. Şuhut Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 7. sınıf öğrencilerinden Futkan Özen, Ummuhan Şahan ve Sevgi Çınar, Emniyet Amirliğini gelerek “Emniyet Amirliği” görevini devraldılar. Sırayla Emniyet Amirliği Makamını devralan öğrenciler İlçe Emniyet Amirliği’nin tüm okullarda vermiş olduğu trafik ve meslek bilgilendirme seminerlerini işaret ederek, eğitime verilen destekten dolayı teşekkür ettiler. Ayrıca ” Okullarımızda meydana gelebilecek bütün olumsuzluklarda, polislerimizden yardım alabileceğimizi biliyoruz, ilçemizdeki trafik düzensizliği ve özellikle kontrolsüz motosiklet kullanımı konusunda alınan tedbirleri takdirle karşılıyoruz, spor karşılaşmalarında, sosyal ve kültürel etkinliklerde polisimizin görevini layıkıyla yerine getirdiğine inanıyoruz. Polis Teşkilatının ilçemizde düzeni ve huzuru sağlamak için özverili bir gayret içinde olduğunu biliyoruz, Atatürk YİBO olarak bütün çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz