ÖSYM genç öğrencinin “Kader”i ile oynadı mı?

Son dönemde şifre iddiaları ile sık sık gündeme gelen ÖSYM, bu kezde Şuhutlu öğrencilerin YGS–5 puanlarının ve YGS–5 başarı sıralamalarının yanlış hesaplanması iddialarına muhatap oldu.

İddiaya göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, bu eğitim döneminde girdikleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarında netleri farklı olmasına rağmen Şuhut Limak Kız Meslek Lisesi mezunu Kader Çulfa ve Yasemin Akkurt’un YGS–5 puanları ve YGS–5 başarı sıralamalarını aynı hesapladı. Uzmanların ise her alanda netlerin farklı olması halinde bu durumun mümkün olmayacağını ifade ettiler.

 

“ÖSYM’YE İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZDI”

Konu ile ilgili olarak Afyonkarahisar merkez ilçede yayın yapan bir basın organına konuşan 19 yaşındaki Şuhut Limak Kız Meslek Lisesi mezunu Kader Çulfa, yasal yollarla hakkını arayacağını ifade etti. YGS sonuçlarının açıklandığı gün Yasemin Akkurt ile birlikte sonuçları öğrenmeye gittiklerini ifade eden Kader Çulfa, “Sıralama ve puanlarımızın aynı ama netlerimizin farklı olduğunun farkına vardık. Önce böyle bir sonucun olabileceğini düşündük ama haberlerde bizimle aynı durumda olan diğer öğrencileri de görünce bir yanlışlık olduğunu fark ettik” dedi. Şuhut Limak Kız Meslek Lisesi’nden mezun olan ve 2 yıldır üniversiteye hazırlanan Kader Çulfa YGS’nin iptal edilmesini istedi ve hakkını aramak için itiraz dilekçesi yazarak ÖSYM’ye gönderdi. Genç öğrencinin itirazına ÖSYM’den gelecek yanıt ise merakla bekleniyor.

Yapılan Aramalar:

  • şuhut limak kml (29)
Etiketler: , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz