Polislik mesleği öğrencilere tanıtıldı

Polislik mesleği öğrencilere tanıtıldı

Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu öğrencilerine polislik mesleği tanıtıldı.

Şuhut İlçe Emniyet Amirliği tarafından Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu Meslek Tanıtım Kulübü öğrencilerine Polislik Mesleği konusunda seminer verildi. Seminerin öğrencilerin Polis Koleji sınavına katılım konusunda isteklendirici olduğu gözlendi.

ÖĞRENCİLER MOBESE HAKKINDA

BİLGİLENDİRİLDİ

Şuhut İlçe Emniyet Amiri Ajdan Uysal, Polis Merkezi Amir V. Polis Memuru Hakan Coşkun, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru Bilal Apak ve Polis Merkezi Amirliği’nde görevli Polis Memuru Ali Kara’nın katılımıyla, polisin görev ve yetkileri, mesleki hiyerarşi, rütbelerin tanıtımı, polisin suçları önlemede kullandığı yöntemler, teçhizatları, ilçemizde kurulacak olan MOBESE sistemi hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

KURTULUŞ İ.K. İLKÖĞRETİM

İNTERAKTİF EĞİTİMDE BAŞARILI

Seminere katılan öğrencilerin, 10 Nisan Polis Haftası’nda, İlçe Emniyet Amirliği’ni ziyaret edecekler. Konu ile ilgili olarak İlçe Emniyet Amirliği’nden yapılan bir diğer açıklama ise mesleki tanıtım seminerlerinin bu yıl Polis Koleji sınavlarına girecek olan ilköğretim son sınıf öğrencileri ağırlıklı olmak üzere devam edeceği belirtildi. Öte yandan Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu yöneticilerinin okulda yapılan benzeri çalışmalarla, interaktif eğitim konusunda örnek gösteriliyor.

Etiketler: 

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz